Zamknij
REKLAMA

Na wieżę dopiero w lipcu. Podczas prac jest wyłączona z użytkowania

13:58, 20.05.2022 | .
Skomentuj Fot. Urząd Gminy Nowe Miasto
REKLAMA

W ubiegły wtorek rozpoczęto konserwację elementów drewnianych wieży widokowej w Wolicy Koziej wraz z niezbędną ich wymianą. Prace mają być zakończone do 30 czerwca. Obiekt podczas prac będzie wyłączony z użytkowania.

Na około 50 dni turyści będą pozbawieni atrakcji w postaci wieży widokowej. Drewniana konstrukcja wymaga dokonania przeglądu i stosownych napraw. Wykonawca zobowiązany jest m.in. do oczyszczenia elementów drewnianych, sprawdzenia połączeń i kotwień, dokręcenia elementów złącznych, uzupełnienia brakujących elementów złącznych wraz z wymianą uszkodzonych oraz wykonania impregnacji elementów drewnianych metodą natryskową. Wartość całego zamówienia opiewa na kwotę 45 504,34 zł.

- Obiekt jest bardzo popularny wśród turystów, szczególnie osób młodych, dlatego konieczne jest monitorowanie jego stanu oraz konserwacja. Niestety często zmagamy się z problemem zaśmiecania samej budowli oraz otaczającego jej terenu. Apeluję do użytkowników o pozostawianie miejsca w należytym porządku – mówi Wiesław Schreiber, Zastępca Wójta Gminy Nowe Miasto nad Wartą.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%