Zamknij
REKLAMA

Gmina ma 2. miejsce. Będzie pół miliona!

07.20, 29.11.2021 .
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki konkursowi „Rosnąca odporność” gmina Nowe Miasto złożyła wniosek o przyznanie kwoty pół miliona złotych. To nagroda za przyrost zaszczepionych osób od 1 sierpnia do 31 października. 

Rządowy konkurs skierowany był do wszystkich gmin. W każdym powiecie, w którym są cztery gminy przyznawano trzy nagrody w wysokości 1 milion złotych, 500 tysięcy złotych i 250 tysięcy złotych. Warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie poziomu przyrostu w pełni zaszczepionych osób od 1 sierpnia do 31 października. W rankingu w naszym powiecie na drugim miejscu uplasowała się właśnie gmina Nowe Miasto.

- Osiągnięcie drugiego miejsca w powiecie uprawnia nas do złożenia wniosku o odbiór nagrody w wysokości 500 tysięcy złotych. Wniosek złożyliśmy do Wojewody Wielkopolskiego w dniu 12 listopada. Na dzień dzisiejszy nie ma podjętej decyzji o wykorzystaniu środków na konkretny cel. - mówi Wiesław Schreiber, zastępca Wójta Gminy Nowe Miasto.

Jednak tych pieniędzy gmina nie może przeznaczyć na dowolny cel. Wydatkowanie ich jest również ściśle związane z pandemią COVID-19.

-Gmina zobowiązana jest do wykorzystania otrzymanych środków w całości na wydatki związane z przeciwdziałaniem COVID-19, zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych – dodaje Wiesław Schreiber.

Gmina nie otrzymała jeszcze decyzji od wojewody. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%