Zamknij

Pałac Dąbrowskiego z pełnoprawnym dyrektorem

16:26, 17.01.2022 opr. MT Aktualizacja: 16:28, 17.01.2022
Skomentuj Fot. Artur Nowicki Fot. Artur Nowicki

Wraz z początkiem 2022 roku Marek Roman, który od stycznia 2021 roku pełnił obowiązki dyrektora Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze, powołany został przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego na stanowisko dyrektora tej instytucji kultury na trzy lata.

Wraz ze zmianą stanowiska opublikowano koncepcję działania Pałacu w Winnej Górze na okres od 2022 do 2024. Najważniejsze działania zaplanowane na 2022 rok to ogłoszenie konkursu na ekspozycję wystawy stałej Pałacu i zagospodarowanie parku pałacowego, a także opracowanie pełnej koncepcji Szlaku Pracy Organicznej.

- W 2021 roku Pałac Dąbrowski zainicjował swoją działalność jako nowa instytucja kultury samorządu Województwa Wielkopolskiego. Zrealizowaliśmy szereg wydarzeń kulturalnych przeznaczonych zarówno dla społeczności lokalnych, jak i osób odwiedzających Wielkopolskę. Dokonaliśmy szczegółowych podsumowań, rozpoczęliśmy budowę stałego zespołu Pałacu. Finałem naszej rocznej pracy była grudniowa premiera wystawy mobilnej „Przyszłość u podstaw” w Poznaniu. Nasze dotychczasowe działania pokazały, że Pałac Dąbrowski może być instytucją kultury, która, odwołując się do historii i lokalnych tradycji, jest w stanie przemawiać do współczesnej publiczności – mówi Marek Roman, dyrektor Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze.

Oprócz premiery wystawy mobilnej w Pałacu Generała Dąbrowskiego odbyły się, między innymi: warsztaty pilotażowe dla wielkopolskich szkół przygotowujące do tegorocznego zlotu szkół im. gen. J. H. Dąbrowskiego, Wieczór Polski ze spektaklem multimedialnym „Konstytucja 1792” w wykonaniu Macieja Fortuny wraz z zespołem, Bieg im. Generała Jana Henryka Dąbrowskiego połączony z piknikiem rodzinnym, współorganizowany wraz ze starostwem powiatowym w Środzie Wielkopolskiej, a także konferencja „Józef Wybicki – poeta, prawnik, gospodarz ziemski” poświęcona życiu, aktywności politycznej i twórczości Józefa Wybickiego. Niektóre z tych aktywności będą realizowane cyklicznie.

(opr. MT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%