Zamknij
REKLAMA

W listopadzie zwiedzanie za darmo

12:10, 11.11.2021 | opr. MT
W ostatnich dniach pracownicy Muzeum przeszli szkolenie z obsługi osób ze specjalnymi potrzebami Fot. Muzeum Ziemi Średzkiej
REKLAMA

Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach” oraz Galeria Miejska zapraszają do zwiedzania bez barier. W listopadzie osoby z niepełnosprawnościami oraz ich asystenci zwiedzają za darmo. Wystarczy pobrać w kasie darmowy bilet dla siebie i asystenta pokazując aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub legitymację osoby niepełnosprawnej.

Na wszystkich zwiedzających czekać będą dotykowe i kontrastowe plany parku i dworu w Koszutach. Osobom niewidomym i słabowidzącym udostępniona zostanie audiodeskrypcja, czyli szczegółowy opis ekspozycji, a w kasie będzie można wypożyczyć tyflografiki (plansze dotykowe) z wizerunkiem dworu.

Osoby głuche, komunikujące się w Polskim Języku Migowym skorzystać mogą z pomocy przewodnika po stałych ekspozycjach, tłumaczeń do filmów oraz najważniejszych informacji o działaniu muzeum i galerii. W obu placówkach istnieje możliwość skorzystania z usługi tłumacza PJM online.

Na osoby słabosłyszące posiadające aparaty słuchowe z cewką indukcyjną czekać będą stanowiskowe pętle indukcyjne w punktach obsługi oraz system wspomagający słyszenie na ekspozycji. Muzeum przygotowało również przed-przewodniki dla osób ze spektrum autyzmu, dzięki którym przygotowanie się do wizyty będzie łatwiejsze oraz przewodniki w tekście łatwym do czytania i zrozumienia.

Dla osób, które mają trudności w poruszaniu się i nie będą mogły zwiedzić ekspozycji na piętrze dostępny będzie film prezentujący stałą wystawę historyczną pt. „Ku niepodległości”. Film opatrzony został napisami oraz tłumaczem PJM.

Projekt pt. „Udostępnienie ekspozycji osobom ze szczególnymi potrzebami” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji PZU. Partnerami projektu są: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenie Niebieski Zakątek, średzkie koło Polskiego Związku Niewidomych, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Obowiązują zapisy grup pod numerem: 733 450 733 (również SMS). Wszelkie pytania można kierować pod numer tel. 733 022 933 lub mailowo: [email protected]

(opr. MT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%