Zamknij
REKLAMA

Wśród uczestników startowało 4 zawodników średzkiej Akademii Żeglarstwa

17.01, 16.10.2022 MM Aktualizacja: 17.04, 16.10.2022
Skomentuj Trener Patryk Różański i zawodniczka Julia Rawecka (brązowa medalistka Mistrzostw Kaliskiego OZŻ w klasie 420)
REKLAMA

W sobotę odbyły się Mistrzostwa Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, które jednocześnie były ostatnimi regatami tego okręgu w tym sezonie. Na zbiorniku zaporowym Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wlkp. rywalizowali zawodnicy w klasie 420, Optimist oraz UKS z 8 klubów żeglarskich.

Wśród uczestników startowało 4 zawodników średzkiej Akademii Żeglarstwa. Pomimo zmiennej deszczowej pogody udało się rozegrać wszystkie 5 z zaplanowanych wyścigów.

W klasie Optimist klasyfikacji „open” udało się wywalczyć 3. miejsce Mikołajowi Raweckiemu, który w 4 wyścigu był najlepszy. Na miejscu 8. uplasował się Stanisław Wojciński. Najmłdosza uczestniczka regat 9-letnia Hanna Proksa była 15. W klasie „420” swój bardzo udany debiut zanotowała Julia Rawecka. Po równym żeglowaniu w 2-osobowej klasie wraz z załogantem Patrykiem Dudkiem ostatecznie wywalczyła brązowy medal i tym samym tytuł drugiej wice Mistrzyni Kaliskiego OZŻ.

- Na regaty do Ostrowa pojechaliśmy w odpowiedzi na zaproszenie Ostrowskiej Akademii Sportu. Mieliśmy okazję ścigać się z mocnymi zawodnikami, którzy w tym sezonie odnotowują sukcesy w Pucharze Polski. Regaty w Ostrowie to także kolejne doświadczenie. Dotychczas nie żeglowaliśmy tutaj. Dla naszej zawodniczki Julii Raweckiej start w klasie „420” okazał się szczęśliwy. Julia żeglowała na jachcie z kolegą z Ostrowskiej AS, któremu „wypadł” na zawody sternik. Spontaniczna fuzja okazała się owocna dla obu klubów

- podsumowuje sobotni start komandor AŻ Patryk Różański.

(MM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%