Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowa impreza sportowa także w Środzie

Mariusz Duda Mariusz Duda 09.15, 30.09.2022 . Aktualizacja: 09.19, 30.09.2022
Skomentuj Fot. Szymon Gruchalski
REKLAMA

W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowa, 80. edycja Tor de Pologne, czyli wieloetapowego wyścigu kolarskiego, regularnie organizowanego w Polsce i należącego do najbardziej prestiżowych imprez sportowych w naszym kraju.

W 2023 roku, po szesnastu latach, Tour de Pologne wraca do Poznania. To właśnie w stolicy Wielkopolski rozpocznie się i zakończy wyścig.

Czesław Lang, wybitny kolarz, wicemistrz olimpijski i dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata, a po zakończeniu kariery sportowej organizator Tour de Pologne, na konferencji prasowej poinformował, że w ostatnią sobotę lipca przyszłego roku kolarze wyruszą z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich w stronę Suchego Lasu, a trasa wyścigu będzie wiodła m.in. przez Pobiedziska, Miłosław, Środę Wielkopolską, Kórnik, Rogalin, Mosinę i Puszczykowo. Pierwszy etap Tour de Pologne odbędzie się na dystansie około 240 kilometrów.

Nie pierwszy raz kolarze przejadą przez Środę. Już wcześniej trasy Tour de Pologne wiodły przez to miasto, a w 1965 roku średzianie mogli kibicować kolarzom przejeżdżającym przez Środę podczas XVIII Wyścigu Pokoju.

Zdjęcie poniżej: Lotna premia przy Wieży Ciśnień. Wyścig Pokoju w 1965 roku. Fot. Henryk Łukaszewski

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%