Zamknij
REKLAMA

Historyczny awans piłkarek Polonii!

13:54, 26.11.2021 | J.J
Bramka Nogalskiej daje awans do 1/8 finału Pucharu Polski Fot. KKP Unia Lublin
REKLAMA

Awans piłkarek Polonii Środa do 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski stał się faktem! W sobotę 20 listopada średzka drużyna kobiet udała się do Lublina, by stanąć do rywalizacji z miejscową Unią.

- Bardzo chciałyśmy w dobrych nastrojach zakończyć to jesienne granie. Mecz pomimo że miejscowe były niżej notowanym rywalem nie należał do łatwych. W rozgrywkach pucharowych to tylko jedno spotkanie i naprawdę wszystko może się zdarzyć. Rywalki „na papierze” nie były faworytkami, a to zawsze motywuje razy dwa. Do tego, jak dodamy nasze dość poważne problemy kadrowe różnie ten mecz mógł się dla nas ułożyć i zakończyć – informuje sekcja piłkarska kobiet Polonii Środa.

Jak relacjonuje klub, początek meczu był wzajemnym sprawdzeniem możliwości przeciwnika. Polonistki skutecznie sprawdziły swoje rywalki, bowiem już w 11. minucie wyszły na prowadzenie po bramce Klaudii Nogalskiej.

- Bramka stadiony świata i kiedy po cichu liczyło się, że być może worek z bramkami się rozwiąże, gospodynie próbowały się odgryzać, a walka dopiero się rozkręciła. Unia zagrała niezwykle ambitnie, nieustępliwie i do samego końca walczyła o wyrównanie i dogrywkę w tym meczu. My swoje szanse również miałyśmy ale raz stawał na przeszkodzie słupek raz poprzeczka i nerwy towarzyszyły do ostatniego gwizdka pani sędzi – wyjaśnia Polonia.

Jednobramkowe prowadzenie nie należy do najprzyjemniejszych. W każdej chwili losy spotkania mogą się odwrócić. Zwraca na to również uwagę średzki klub, tłumacząc, że taki wynik nie jest komfortowy i każda z zawodniczek do końca meczu musiała zachować wysoką koncentrację. Ostatecznie udało się rezultat utrzymać. Klaudia Nogalska swoim trafieniem wprowadziła Polonię do historycznej 1/8 finału Pucharu Polski.

- Z niecierpliwością będziemy czekały na kolejnego rywala. Przygodo trwaj – dodaje na koniec Polonia.

Polonia wystąpiła w składzie: Parecka, Falkowska, Drożak, Ratajczak, Nowak, Grzybowska, Grońska, Ciesiółka, Nogalska, Szewczyk, Walczak. Rezerwowe: Mądra, Karasińska, Szukalska, Tomaszewska.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%