Zamknij
REKLAMA

Kinga Tyszkiewicz ze złotem i srebrem!

11:21, 10.11.2021 | J.J
Kinga zwyciężyła w wyścigu indywidualnym na czas Fot. MKS Środa
REKLAMA

Zawodniczka MKS-u Środa Kinga Tyszkiewicz zakończyła sezon wyścigów szosowych. Jego zwieńczeniem było zdobycie złota i srebra podczas Ogólnokrajowego Finału Pucharu Polski.

Przez dwa dni zawodniczki polskich klubów oraz reprezentantka kadry Litwy rywalizowały o tytuł najlepszej. Warto przypomnieć, że już rok temu Kinga zdobywała złoto w wyścigu tak wysokiej rangi. Ponadto Kinga jest aktualną Mistrzynią Polski i srebrną medalistką tegorocznej XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Stąd też, jak informuje średzki klub, w tym roku wyniki zawodniczki były wyznacznikiem dla pozostałych rywalek biorących udział w sportowej rywalizacji.

Pierwszego dnia Kinga Tyszkiewicz i jej rywalki mierzyły się w wyścigu indywidualnym na czas. Dystans jaki miały do pokonania wynosił 10 kilometrów.

- Zawodniczki startowały co minutę. Kinga zaczynała jako dwunasta, a wszystkie mocne rywalki były za nią. Trenerzy z innych klubów w napięciu czekali na finisz naszej zawodniczki. Kinga po raz kolejny zanotowała świetny wynik – 15 minut i 38 sekund, którego nikt nie był w stanie przebić – wyjaśnia naszej redakcji MKS Środa.

Drugi czas osiągnęła Julia Przymusińska z klubu UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik, której do Kingi brakowała zaledwie sekunda. Trzecią lokatę zajęła Katarzyna Stelmach z KK Ziemia Darłowska. Do liderki wyścigu straciła ponad 12 sekund.

Kolejnego dnia Ogólnokrajowego Finału Pucharu Polski kolarki wystartowały ze startu wspólnego. Tym razem musiały sprostać 54-kilometrowej trasie.

- Na 20 kilometrze wykształciła się przewaga pięciu zawodniczek nad pozostałymi. W czołówce jechała nasza Kinga. Zawodniczki dojechały do mety mając ponad 12-minutową przewagę nad peletonem. Na stromym finiszu Kinga i zawodniczka z LKS Baszta Golczewo Aleksandra Grudzińska oderwały się od swoich rywalek i rozegrały finisz. Kinga wywalczyła srebro. Brąz przypadł Elizie Rabażyńskiej z ALKS Stal Grudziądz. Wspaniale zakończył się dla nas ten sezon – dodaje na koniec średzki klub.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%