Zamknij
REKLAMA

Patent żeglarza od teraz w Środzie!

14:06, 22.10.2021 | J.J
Skomentuj Zainteresowani kursem Akademii Żeglarstwa? Fot. Akademia Żeglarstwa
REKLAMA

Zainteresowanie żeglarstwem w powiecie średzkim od lat rośnie. Od października wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem uprawnień żeglarza jachtowego mają możliwość realizacji kursu w Środzie. 

Akademia Żeglarstwa uruchomiła właśnie nowy projekt skierowany do osób powyżej 14. roku życia. Teraz aby zdobyć patent żeglarza nie trzeba wyjeżdżać ze Środy.

Szkolenia przygotowujące do egzaminu odbywać się będą na jeziorze średzkim. Nauka teorii żeglowania prowadzona będzie w sali wykładowej. Kurs właśnie ruszył i potrwa całą jesień, zimę oraz wiosnę. W 2022 roku odbędzie się egzamin. 

- W 2012 roku wprowadziłem żeglarstwo zorganizowane do powiatu średzkiego. Projekt sprzed lat ukierunkowany był na dzieci oraz młodzież chcącą trenować żeglarstwo sportowe. Utworzyłem klub, a nawet dwa. Przez wszystkie te lata otrzymywałem wiele zapytań czy prowadzę także szkolenia na patenty. Wówczas ze względu na brak możliwości zmuszony byłem odmawiać.

Teraz w Akademii Żeglarstwa wdrożyłem projekt szkoleń przygotowujących do egzaminów. To nowy rozdział dla żeglarstwa w powiecie. Uważam, że spore udogodnienie dla mieszkańców, którzy dotychczas musieli dojeżdżać na takie szkolenia do Poznania, Swarzędza, Śremu czy Mosiny. Do obecnego kursu można jeszcze dołączyć – mówi Patryk Różański komandor Akademii Żeglarstwa.

Osoby zainteresowane szkoleniem mogą dzwonić do komandora Różańskiego (numer telefonu 792 670 007) lub wysłać maila na adres: [email protected] 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%