Zamknij

Kinga Tyszkiewicz z kolejnym medalem

10:48, 03.09.2021 | J.J
Kinga Tyszkiewicz (trzecia od lewej) na podium Fot. MKS Środa
REKLAMA

Zawodniczka MKS Środa Kinga Tyszkiewicz wzięła udział w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Kinga wystartowała w gronie 50 najlepszych zawodniczek z całego kraju.

- Żeby zakwalifikować się do finału ponad 300 zawodniczek od kwietnia startowało w 4 kwalifikacjach wyścigu indywidualnego na dystansie 10 km i ze startu wspólnego na dystansie 58 km. Kinga w tym sezonie ma na swoim koncie dwa złote medale Mistrzostw Polski oraz srebro – informuje MKS Środa.

Na liście startowej wyścigu indywidualnego Tyszkiewicz zajmowała 18. pozycję, co dawało innym możliwość kontrolowania czasu zawodniczki średzkiego klubu.

Jak tłumaczy klub, wszyscy trenerzy wraz z zawodnikami z ponad 43 klubów czekali w napięciu na finisz Kingi. Zawodniczka ostatecznie pokazała wspaniały czas – 15:16,29, jadąc ze średnią prędkością 39 km/h. Ten wynik dał Kindze srebrny medal.

- Szybciej o 5 sekund pojechała zawodniczka z Warszawskiego Klubu Kolarskiego Hanna Mazurkiewicz, zdobywając złoty medal. Z kolei brązowa medalistka Martyna Szczęsna z Olsztyna straciła do Kingi 12 sekund – wyjaśnia MKS Środa.

Następnego dnia startów 70 najlepszych zawodniczek rywalizowało na dystansie 63 km. Start wspólny odbył się na górzystej trasie w okolicach Kielc.

- Tu też Kinga spisała się dobrze, kończąc wyścig na 10. miejscu. W klasyfikacji klubowej MKS Środa zajął 13. wysoką lokatę, a w klasyfikacji województw zawodniczki z Wielkopolski zajęły 1. miejsce – dodaje na koniec MKS Środa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%