Zamknij

Sukces polonistki na Śląsku

15:35, 17.04.2025 Aktualizacja: 15:51, 17.04.2025
Skomentuj Fot. Polonia Środa Fot. Polonia Środa

W dniach 12-13 kwietnia w Dąbrowie Górniczej odbyły się zawody Ultramaraton DG24. Tym razem w wydarzeniu wybrzmiał mocny, średzki akcent.

Zawodnicy rywalizowali w kilku formułach biegowych. Był bieg 6, 12 i 24 godzinny oraz sztafety na najdłuższym dystansie. W biegu sześciogodzinnym sklasyfikowano 36 osób. Zwyciężył Hiszpan Ivan Lopez Panalba. W wyznaczonym limicie czasu pokonał dystans 81,5 km w czasie 5:58:41. Na drugim miejscu zawody ukończyła jego rodaczka Carmen Maria Perez Serrano z zaliczonym odległością 72,2 km w czasie 5:57:17. Trzecie miejsce zajął reprezentant Czech Daniel Straub z wynikiem 5:58:03 - przebiegł 72 km. Na wysokim szóstym miejscu w generalce i drugim wśród kobiet rywalizację zakończyła zawodniczka średzkiej Polonii Monika Grabarczyk, która w ciągu sześciu godzin przebiegła 68 km w czasie 5:54:11.

- Bałam się, że trzy tygodnie po przełajowej setce nie będę zregenerowana na szybki 6 - godzinny bieg po asfalcie. Tym bardziej, że tych zawodów nie miałam zaplanowanych w swoim kalendarzu startowym. Jednak impreza okazała się rewelacyjna. Najważniejsze, że moja forma dopisała. Nawet bardzo kapryśna pogoda, rano temperatura w okolicach zera, a popołudniu ponad 20 stopni w słońcu, była dla mnie sprzymierzeńcem. Sił starczyło na nową życiówkę i 2 miejsce wśród kobiet. z zaliczonym dystansem 68 km - skomentowała Monika Grabarczyk.

(opr. RJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%