Zamknij

Świetne wyniki w Ostrowie

13:40, 18.03.2024 LeWi Aktualizacja: 09:08, 20.03.2024
Skomentuj Trójka biegaczy Polonii w Ostrowie Wielkopolskim Fot. KS Polonia Środa Trójka biegaczy Polonii w Ostrowie Wielkopolskim Fot. KS Polonia Środa

17 marca odbył się X Ostrowski ICE MAT Półmaraton. W wydarzeniu wybrzmiał mocny średzki akcent.

Na starcie ostrowskich zawodów stanęło 421 biegaczy, głównie z terenu Wielkopolski. Mimo niekorzystnej aury, przenikliwego zimna i silnego, porywistego wiatru wielu biegaczom udało się ustanowić wartościowe wyniki.

Jako pierwszy linię mety przeciął Bartosz Romaniuk (Endorfina Wschowa) z czasem 1:10:04. Drugi był Damian Dyduch (AZS Polit. Opolska) - 1:11:05. Trzecie miejsce zajął Adam Stippa (Piekielni Warszawa) - 1:11:15.

Rewelacyjnie pobiegł zawodnik średzkiej Polonii Krzysztof Fibner. Wynikiem 1:18:17 ustanowił swój nowy rekord życiowy, zajął przy tym 8 miejsce open i 3 w kategorii wiekowej.

Nową życiówką w półmaratonie pochwalić się może także drugi polonista Bartosz Różański. Czas 1:37:15 dał mu 129 miejsce open i 44 w kategorii.

Trzeci biegacz z powiatu średzkiego, również zawodnik Polonii Mateusz Jelak uzyskał wynik 2:11:02, 366 open, 113 w kategorii.

Dodajmy, iż wyjazd na zawody był możliwy dzięki środkom dotacji gminnej przyznanej w ramach realizacji zadania rozwoju sportu na terenie gminy Środa Wielkopolska.