Zamknij
REKLAMA

Średzkie firmy znane i uznane. Zasłużeni rzemieślnicy odznaczeni!

22:32, 07.05.2022 | .
Skomentuj Fot. Sekretariat WIR Poznań/YT
REKLAMA

W ubiegły wtorek w średzkim Cechu Rzemiosł Różnych odbyło się Walne Zgromadzenie członków ruchu podczas którego odznaczono najbardziej zasłużonych rzemieślników.

Podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia członków Cechu podsumowano działalność organów w roku ubiegłym i udzielono absolutorium zarządowi. Była to także wyśmienita okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych rzemieślników. Wyróżnionym odznaczenia wręczył wiceprezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Antoni Odzimek. Za 50-lecie działalności Srebrną Odznakę Izby Rzemieślniczej otrzymał Edward Roszak. Z kolei Złote Medale im. Jana Kilińskiego trafiły do firm Musielak S. J. oraz Fludra Sp. z o. o. To dowód uznania za 90. lat funkcjonowania w swoich rzemiosłach. Za zasługi w rozwoju rzemiosła odznaczeni zostali Marek Senftleben i Wiesław Kubacki.

Pod koniec marca Wielkopolska Izba Rzemieślnicza z Poznania nakręciła film pt. „Rzemieślnicy sukcesu”, który swoją premierę miał 6 kwietnia na kanale YouTube. Można w nim zobaczyć, jak funkcjonuje jedna z wyróżnionych średzkich firm – Musielak S. J. ASO Citroen. Działalność w branży motoryzacyjnej rozpoczął w 1933 roku dziadek Katarzyny Musielak, która na nagraniu opowiada, jak ważne jest szkolenie pracowników i doświadczenie zawodowe.

- Młodym ludziom szczególnie radzę wybrać jakiś zawód i skończyć chociażby jakąkolwiek szkołę, żeby mieli wykształcenie, a później doświadczenie zawodowe. To jest na pierwszym miejscu w dzisiejszych czasach, żeby oni potrafili tymi dwoma rękoma cokolwiek zrobić i jak już poczują, że to jest to, co chcieliby robić, to niech idą w tym kierunku – mówi Katarzyna Musielak.

To nie jedyny film, który powstał w tej firmie. Związek Rzemiosła Polskiego zamieścił na swoim YT nagranie pt. „Wybieram rzemiosło – Mechanik pojazdów samochodowych”.

Firma Fludra Sp. z o. o. jest organizatorem „II Charytatywnej piątki z Fludrą”. Są jeszcze wolne miejsca na bieg, który odbędzie się 22 maja nad średzkim jeziorem. Kontakt do organizatora pod numerem tel. 574 058 431. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, a zwycięzcy dodatkowo puchary. Pobierane jest wpisowe, ale zysk zostanie przekazany na leczenie średzianina Eryka, który cierpi na antrogrypozę. Start o godzinie 10:00, a o godzinie 10:40 odbędzie się licytacja. Wydarzenie uświetni występ Mezo.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%