Zamknij
REKLAMA

Zakupią domki dla jerzyków!

08:22, 25.10.2021 | .
„Brodowianki” nagrodzone! Fot. Diamant
REKLAMA

Zakończyła się pierwsza edycja programu Dobre Działania zorganizowana przez markę Diamant! Do konkursu zgłosiło się sporo inicjatyw zachęcających lokalne społeczności do wspólnych działań. Niedawno odbyło się przekazanie nagród zwycięzcom, a wśród laureatów jest m.in. Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Brodowianki”.

Do organizatorów wpłynęło ponad 60 pomysłów, a jury miało mnóstwo pracy z wyłonieniem 3 najlepszych. 

- To że program ma realny wpływ na rejon Środy udowodniło Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych, które zgłosiło projekt zakupu 30 domków lęgowych dla jerzyków – informują organizatorzy. 

- Chcielibyśmy zakupić 30 domków lęgowych dla ptaków - jerzyków, które są nie tylko pod ochroną lecz również spełniają bardzo pożyteczną funkcję: redukują liczbę drobnych owadów min. komarów i meszek. Jeden osobnik może w ciągu doby zjeść nawet 20 tys. owadów. Trudność przedsięwzięcia polega na tym, że nie jest łatwo zaprosić jerzyki do zamieszkania w danym miejscu, ponieważ wymagają specjalnych budek. Szanse na ich zasiedlenie przez jerzyki można jednak zwiększyć, wieszając je obok siebie, ponieważ są to ptaki koloniale – czytamy w treści zgłoszenia do programu.

Jury Diamant, które nagrodziło projekt, uważa, że pomysł jest nie tylko pożyteczny i ekologiczny, lecz również ukierunkowany w stronę edukacji dzieci i dorosłych. Zarówno młodzi jak i starsi mogliby poznać wiele informacji dotyczących życia tych ptaków.

Podczas oficjalnego przekazania nagrody, oprócz laureatek I edycji programu oraz jury akcji, na spotkaniu były obecne przedstawicielki z Urzędu Miasta, a także prezes Pfeifer & Langen Polska – Roman Kubiak.

- Cieszę się, że mamy w tym rejonie tak zaangażowaną społeczność, która dba o zrównoważony rozwój podobnie do Pfeifer & Langen. Trzymamy kciuki za ten ekoprojekt i inne, zwycięskie projekty zgłoszone w ramach Dobrych Działań – mówił prezes cukrowni.

W I edycji programu zostały nagrodzone również zajęcia sportowo-animacyjne dla rodzin zgłoszone przez Akademię zvINNA z Gostynia oraz stworzenie zdrowej, zielonej przedszkolnej pracowni ekologicznej zgłoszone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Publicznej Szkoły Podstawowej w Sielcu – Goszczyn, z województwa mazowieckiego.

Diamant zachęca do udziału w kolejnej edycji akcji, która potrwa do końca listopada 2021. Tak, jak poprzednio, poszukiwane są kreatywne, pożyteczne inicjatywy angażujące lokalną społeczność i zmieniające otoczenie na lepsze. Mogą to być pomysły z każdej dziedziny życia, od urbanistyki, przez sztukę i sport, aż po kwestie społeczne. Program Dobre Działania jest skierowany do wszystkich – osób prywatnych oraz zrzeszonych w stowarzyszeniach, klubach i innych strukturach – którzy mają pomysł, jak zmieniać swoje otoczenie na lepsze. 

W specjalnym formularzu należało opisać inicjatywę, jej odbiorców, była też możliwość dołączenia dodatkowych materiałów. W każdej są wyłaniani autorzy 3 najlepszych inicjatyw – każdy z nich otrzymuje po 3000 zł na wdrożenie swojego pomysłu. 

Regulamin pozwala zgłaszać dowolne inicjatywy w każdej edycji, tak więc wszyscy, którym nie udało się w pierwszej edycji, mogą ponownie spróbować swoich sił. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na www.dobredzialania.pl. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%