Zamknij
REKLAMA

Nie będzie 1000 miejsc pracy!

09:06, 22.10.2021 | J.J
Inwestor zrezygnował! Fot. firecontrol.pl/firmymiesne.pl
REKLAMA

- Na wczorajszym spotkaniu omawiano szczegóły inwestycji, której zakończenie przewiduje się w roku 2025 – tak brzmiał fragment publikacji z lutego 2020 roku na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Środzie. Chodzi o Zakłady Mięsne Skiba, które miały powstać w Kijewie. Dziś już wiadomo, że nowych miejsc pracy nie będzie, gdyż inwestor wycofał się. Dlaczego?

W ubiegłym roku dosyć głośno mówiło się o tej inwestycji. Nie brakowało emocji na sesjach z udziałem radnych, a także publikacji w mediach. Sporo dyskutowało się także w lokalnej społeczności. Ktoś może powiedzieć, że nic w tym dziwnego, w końcu Zakłady Mięsne Skiba miały dać 1000 nowych miejsc pracy, mieli zyskać rolnicy, a także samorządy, dzięki wpływom z podatków.

Dostawca wyrobów mięsnych do sklepów sieci LIDL planował wybudować swój zakład na blisko 22 hektarach gruntów inwestycyjnych. Choć już w zeszłym roku mówiło się o prawdopodobnej rezygnacji inwestora ze względu na problemy z budową sieci wodociągowej, która miałaby obsługiwać inwestycję, to ostatecznie temat ten ucichł na rok, a opinia publiczna nie poznała decyzji, co do przyszłości planów inwestycyjnych firmy.

Jednak w ostatnim czasie temat zakładów powrócił, przede wszystkim po publikacji naszego artykułu na temat nowej inwestycji firmy Decora wzdłuż DW432 w kierunku Zaniemyśla, która rozpoczęła się niedawno i trwa w najlepsze.

Część naszych Czytelników zaczęła zgłaszać się do nas z pytaniem, „a co z tymi zakładami mięsnymi, które miały powstać?”. Postanowiliśmy skierować zapytanie do inwestora – Zakładów Mięsnych Skiba S.A.

- Podjęliśmy decyzję o rezygnacji z realizacji planowanej inwestycji w okolicach Środy. Po analizie zasobów wody okazuje się, że mogą one być niewystarczające w stosunku do naszych potrzeb. To jest jedyny powód zmiany lokalizacji inwestycji. W tej chwili posiadamy lokalizację z dobrym dostępem do dróg oraz mediów. Poza tym problemem, nie napotkaliśmy się z innymi trudnościami. Zarówno władze powiatu jak i przedstawiciele spółek samorządowych były bardzo przychylne i otwarte na pomoc w realizacji planów – informuje Urszula Ciżmowska z Działu Marketingu w Zakładach Mięsnych Skiba.

Z kolei Bartosz Bałażyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji w Środzie poinformował naszą redakcję, że inwestor zrezygnował z zaproponowanych przez MPECWiK warunków zaopatrzenia w wodę terenu w Kijewie.

Mimo rezygnacji inwestora wciąż nie są znane losy terenu, który pod inwestycję zakupiło przedsiębiorstwo mięsne. Jak dowiedzieliśmy się w Starostwie Powiatowym, ziemia wciąż należy do pana Skiby. Być może za jakiś czas powstanie w tym miejscu inna firma, która da mieszkańcom powiatu nowe miejsca pracy.

(J.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%