Zamknij
REKLAMA

Przebudują ulicę Gnieźnieńską

08:23, 06.09.2021 | J.J
Skomentuj Prace drogowe mają ruszyć w połowie września Fot. JJ
REKLAMA

Powiat Średzki poinformował o wkrótce rozpoczynającej się modernizacji ul. Gnieźnieńskiej w Środzie. Od dłuższego czasu wielu mieszkańców skarżyło się na stan drogi oraz na brak bezpieczeństwa podczas spacerów chodnikiem. Za pracę odpowiadać będzie Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Prace mają rozpocząć się we wrześniu. Umowa na remont została podpisana 23 lipca. 

- Wnioski o modernizację ulicy były kierowane do zarządu województwa już od 1990 roku z inicjatywy mieszańców Środy Wielkopolskiej, Henrykowa i Ruszkowa. Od roku 2014 rada miejska oraz powiatowa również podejmowały działania skierowane do zarządu województwa w sprawie podjęcia prac remontowych i poprawę bezpieczeństwa na ul. Gnieźnieńskiej. Wnioski mieszkańców o remont ul. Gnieźnieńskiej były wspierane przez radnych sejmiku województwa: Mirosławę Katarzynę Kaźmierczak (w zeszłej kadencji) oraz obecnie przez wiceprzewodniczącego sejmiku Marka Golę – informuje Powiat Średzki.

Ulica Gnieźnieńska zostanie przebudowana

W czerwcu starosta Ernest Iwańczuk oraz radny miejski Mateusz Czaplicki skierowali do wicemarszałka województwa pismo z prośbą o przeprowadzenie remontu na ul. Gnieźnieńskiej. W lipcu WZDW ogłosił przetarg. Oferty złożone przez potencjalnych wykonawców okazały się wyższe od środków zabezpieczonych w budżecie województwa. 

- Wykonawca przeznaczył na przeprowadzanie modernizacji 500 394,93 zł, najniższa oferta złożona w przetargu opiewała na kwotę 662 916,93 zł. W połowie sierpnia starosta odbył 2 rozmowy z dyrektorem WZDW, a następnie zwrócił się z prośbą do wicemarszałka województwa Wojciecha Jankowiaka o zabezpieczenie odpowiednich środków na wykonanie realizacji – wyjaśnia Powiat Średzki.

W środę 25 sierpnia przedstawiciel zarządu województwa poinformował starostę Iwańczuka o podpisaniu umowy na realizację inwestycji. Prace powinny ruszyć w połowie września. 

- Projekt zawiera m.in.: wykonywanie warstwy wiążącej i wyrównawczej z betonu asfaltowego, wykonanie chodnika z betonowej kostki brukowej, wykonanie remontu studzienek ściekowych, umocnienie poboczy i skarp przez obsianie zestawem nasion traw, wykonanie oznakowania, ustawieniu urządzeń zabezpieczających ruch pieszych. Remont znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych – tłumaczy powiat.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%