Zamknij
REKLAMA

Ministrancka Noc Namiotów, w której wzięli udział ministranci z kilku parafii dekanatu średzkiego.

07.43, 16.08.2022 opr. MM Aktualizacja: 12.44, 16.08.2022
Skomentuj Integracja połączona z modlitwą, nauką i dobrą zabawą Fot. Parafia pw. św. Wawrzyńca w Mącznikach
REKLAMA

Na początku spotkania ministranci rozbili obozowisko. Następnie wzięli udział we Mszy Świętej, która była najważniejszym momentem w tym dniu. Po uczcie duchowej przyszedł czas na ognisko i pieczenie kiełbasek. Zanim jednak do tego doszło ministranci musieli rozpalić ognisko. To wszystko było idealną okazją do rozmów i lepszego poznania się.

Gdy słońce już zaszło, ministranci podzielili się na dwa zespoły, które musiały zmierzyć się z grą terenową. Na siedmiokilometrowej trasie wykazali się umiejętnością czytania mapy i współrzędnych geograficznych, które posłużyły im do odnajdywania zadań związanych z liturgią. 

Integracja połączona z modlitwą, nauką i dobrą zabawą Fot. Parafia pw. św. Wawrzyńca w Mącznikach

Kolejny dzień ministranci rozpoczęli poranną modlitwą, po której wszyscy zabrali się za przygotowanie śniadania. Następnie podczas konferencji liturgicznej, którą poprowadził ksiądz proboszcz Michał Lewandowski dyskutowali na temat zasad jakimi powinien kierować się każdy ministrant. Później nastąpił najważniejszy punkt dnia, czyli Msza Święta. Ministranci wysłuchali Słowa Bożego i kazania o przymierzu między Bogiem a człowiekiem. Po Mszy ministranci zabrali się za składanie namiotów i uprzątnięcie obozowiska, a następnie rozegrali mecz ministrancki. Na zakończenie ministranci wspólnie zjedli obiad.

(opr. MM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%