Zamknij
REKLAMA

Modlitwa o pokój przez całą noc

14:18, 16.03.2022 | opr. MT
Skomentuj Fot. MT
REKLAMA

W kościołach nie ustają modlitwy w intencji zakończenia wojny i pokoju w Ukrainie. W najbliższą sobotę rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Do wspólnej modlitwy, która odbędzie się w kaplicy szpitalnej zapraszają wszystkie średzkie parafie.

Adoracja rozpocznie się w sobotę o 21:00 Apelem Jasnogórskim, po którym wierni będą mieli pół godziny na modlitwę i adoracje w ciszy. Po tym czasie, o 22:00 wraz z kapłanami odmówią jedną część różańca, będą to tajemnice radosne.

Następnie odśpiewana zostanie pierwsza część nabożeństwa Gorzkich Żali, po której odprawiona zostanie Droga Krzyżowa, zaplanowana na 23:00.

Dokładnie o północy w kaplicy odprawiona zostanie msza święta, po której kontynuowana będzie modlitwa różańcowa. Między 1:30 a 2:00 wierni znów będą mieli czas na indywidualną modlitwę i adorację w ciszy.

O 2:00 przyjdzie czas na rozważania pasyjne, po których odśpiewana zostanie kolejna cześć nabożeństwa Gorzkich Żali. Po tych modlitwach znów będzie czas na adorację w ciszy, która potrwa do 3:30.

Po tym czasie wierni wrócą do odmawiania różańca, tym razem będą rozważać tajemnice bolesne, po modlitwie odśpiewana zostanie kolejna część Gorzkich Żali, po której wierni wysłuchają kolejnych rozważań.

Od 5:00 do 6:15 będzie trwać modlitwa indywidualna oraz adoracja w ciszy, natomiast o 6:25 wierni odmówią ostatnią część różańca – tajemnice chwalebne.

Całonocna adoracja zakończy się mszą świętą, która odprawiona zostanie o 7:00, podczas której odśpiewana zostanie jedna część Gorzkich Żali.

(opr. MT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%