Zamknij
REKLAMA

Dwaj księża ze Środy z nominacjami

17:59, 25.12.2021 | M.T
Skomentuj Ks. Marcin Czujek i ks. Piotr Kuś Fot. Parafia MB Bolesnej w Poznaniu
REKLAMA

W Wigilię odbyło się świąteczne spotkanie metropolity poznańskiego abpa Stanisława Gądeckiego z kapłanami. W spotkaniu wzięli udział biskupi pomocniczy, kanonicy, proboszczowie, wikariusze diecezjalni oraz osoby życia konsekrowanego.

W trakcie spotkania arcybiskup wręczył czterem kapłanom nominacje kanonickie. Wśród nowomianowanych kanoników znalazło się dwóch księży pochodzących ze Środy. Pierwszy z nich - ks. Piotr Kuś został kanonikiem Kapituły Kolegiackiej w Poznaniu. Z kolei ks. dr Marcin Czujek został kanonikiem Kapituły Kolegiackiej w Środzie.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu kanonikiem Kapituły Kolegiackiej w Środzie został także ks. Bartosz Strugarek, który tak, jak nowi kanonicy, pochodzi z Parafii Kolegiackiej.

Tytuł kanonika nadawany jest kapłanom w ramach zasług dla Kościoła lokalnego. Są oni zrzeszani w kapitułach, które funkcjonują przy katedrach i kolegiatach. Ich zadaniem jest uświetnianie najważniejszych uroczystości liturgicznych. Kanonicy średzkiej Kapituły Kolegiackiej biorą co roku udział w odpuście Matki Bożej Różańcowej, który odbywa się w Kolegiacie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%