Zamknij
REKLAMA

Budowa makiety: Kolegiata już z witrażami

08:32, 29.10.2021 | .
Skomentuj W ostatnim czasie w oknach zamontowano witraże Fot. MT
REKLAMA

- Przez wrześniowe zawirowania związane z początkiem roku szkolnego ciężko było znaleźć czas by się spotkać i pracować nad makietą. Na szczęście po kilku tygodniach przerwy udało się w końcu wrócić na budowę – informuje Maciej Taciak. Na jakim etapie są obecnie prace nad modelem?

Niedawno udało się zamontować okna w nawach, prezbiterium i zakrystii, pozostała jedynie kaplica Gostomskich. Zamontowane są już drzwi i całe oświetlenie wewnątrz makiety. Pozostało kilka brakujących elementów, które w najbliższym czasie zostaną dodane do makiety. Wśród nich znajduje się dach, który jest już wydrukowany i czeka na umieszczenie na swoim miejscu.

- Konstrukcje dachu nawy głównej i prezbiterium powstały już dawno, jednak dopiero teraz ostatecznie ustaliliśmy sposób, w jaki zamontujemy je we właściwych miejscach. Musimy zbudować też konstrukcje pod dachy naw bocznych i zakrystii. Z ważniejszych elementów pozostała jeszcze attyka. Początkowo miała być wydrukowana w 3D, jednak Piotr wziął sprawy w swoje ręce i podjął się zrobienia całego zwieńczenia wieży z gliny – dodaje Maciej.

Pozostałe do wykonania prace związane są bezpośrednio z wykończeniem makiety. Wszystkie elementy sklejane z cegiełek są już gotowe.

Równolegle z makietą wykańczany jest stolik, na którym jest ona umieszczona, zostanie on pomalowany i zabudowany. W płycie, na której stoi model będą umieszczone uchwyty, umożliwiające bezpieczne przenoszenie makiety. Tak jak podczas budowy ścian, tutaj również poproszono o pomoc ministrantów. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%