Zamknij
REKLAMA

Znalezione między starymi gazetami

15:00, 23.09.2021 | M.T
Skomentuj W liście arcybiskup m.in. dziękuje redaktorom za ich dotychczasową pracę. Fot. MT
REKLAMA

Zespół Medialny Kolegiaty pracuje obecnie nad utworzeniem archiwum, zawierającego wszystkie gazety, które zostały do tej pory wydane przez parafię. W tym celu redaktorzy przeszukują biuro parafialne, w którym znajduje się część dawnych wydań. 

Podczas jednego z takich poszukiwań natknięto się na pamiątkę dotyczącą redakcji „W świetle Kolegiaty”. Swoim znaleziskiem Zespół podzielił się za pośrednictwem parafialnej strony na Facebooku.

Pomiędzy gazetami ułożonymi w kilku stosach znalazła się niepozorna kartka papieru, z początku wyglądająca na zwykłą notatkę. Okazało się jednak, że są to życzenia przesłane do redakcji przez abpa Gądeckiego w grudniu 2004 roku.

- W obecnej redakcji nie ma już nikogo z ówczesnego składu, ale warto się taką pamiątką podzielić – informuje Zespół Medialny. 

W Kolegiacie gazeta parafialna wydawana jest od 1995 roku. „W kręgu rodziny kolegiackiej” ukazywało się do 2004 roku, kiedy jego miejsce zajęło „W świetle Kolegiaty”, które wydawane było do 2017 roku. W grudniu 2019 reaktywowała je obecna redakcja.

Stanisław Gądecki dziękuje redaktorom ze Środy Wielkopolskiej

(M.T)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%