Zamknij
REKLAMA

Relikwie błogosławionego już w Środzie

13:02, 09.07.2021 | J.J
Skomentuj Relikwiarz znajduje się przy figurze Maryi Fot. Zespół Medialny Kolegiaty
REKLAMA

W środę 23 czerwca na mszy świętej o 18:30 w Kolegiacie nastąpiło uroczyste wprowadzenie relikwii błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Mszy przewodniczył ks. dr Marcin Głowiński, rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. 

Relikwie pod koniec mszy przekazały oficjalnie parafii siostry służebniczki. Dzień wcześniej dotarły one z Lubonia za sprawą księży i parafian kolegiackich. W trakcie mszy relikwie zostały umieszczone w relikwiarzu i poświęcone. Po mszy odbyło się nabożeństwo do bł. Edmunda.

Teraz każdy parafianin i odwiedzający Kolegiatę może pomodlić się za wstawiennictwem bł. Edmunda Bojanowskiego przy figurze Maryi pod chórem, gdzie zostały umieszczone relikwie. 

Bł. Edmund urodził się 14 listopada 1814 roku w wielkopolskiej wsi – Grabonóg. W jego rodzinnym domu dbano o polskie tradycje patriotyczne, a także o wiarę katolicką. Według jego zapisków w pamiętniku oraz listach wynika, że młody Edmund w dzieciństwie doświadczył uzdrowienia z ciężkiej choroby. Miało to się wydarzyć dzięki modlitwie do Matki Bożej Świętogórskiej z sanktuarium w Gostyniu, w którym dziś znajdują się relikwie błogosławionego Edmunda. 

Edmund Bojanowski był mocno związany z Wielkopolską. Działał społecznie, stworzył ochronki wiejskie. 3 maja 1850 roku Edmund Bojanowski założył Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Celem zgromadzenia jest służba bliźnim. Siostry pomagają biednym i chorym, m.in. w wychowaniu dzieci. 

Autorzy zdjęć: Zespół Medialny Kolegiaty 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%