Zamknij
REKLAMA

Piesi nie mogą przechodzić przez ścieżki?

14.15, 03.07.2022 .
Skomentuj Fot. Czytelnik
REKLAMA

 

Brak właściwego oznakowania może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Czytelnicy zwracają uwagę, że w wielu miejscach w Środzie brakuje właściwego oznakowania ścieżek rowerowych i przecinających je przejść dla pieszych.

- Są ścieżki, na których namalowany jest znak ograniczający prędkość użytkowników ścieżki rowerowej. To dla nich informacja, że zbliżają się np. do przejścia dla pieszych. Niestety na większości ścieżek nie ma wymalowanych pasów. Rowerzysta nie zawsze zdaje sobie sprawę z tego, że przecina chodnik, a pieszy nie w każdym przypadku ma świadomość, że w każdej chwili może w niego wjechać rower. Tak sytuacja ma się np. przy ul. Poselskiej. Pieszy, idąc od strony ul. Przecznica, przecina ścieżkę rowerową, choć o tym nie wie. Bywa zatem, że rowerzysta wjeżdża między osoby poruszające się w kierunku przejścia dla pieszych. Takie sytuacje bywałą niebezpieczne i tylko patrzeć, jak któraś skończy się wypadkiem. A wystarczyłoby dalej pomalować pasy informujące o przejściu – twierdzi Czytelnik.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

DddDdd

0 0

Pierwszeństwo pieszego jest tak naprawdę unicestwione przez takie buble jak drogi rowerowe nie tylko w Środzie. 19:45, 07.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%