Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcom brakuje takiego miejsca w Środzie. Było za czasów PRL-u

08:33, 26.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Czytelnik zwraca uwagę, że w Środzie brakuje miejsc do nauki jazdy rowerem. Zauważa, że kiedyś takie istniało, lecz zostało zlikwidowane. Twierdzi, że jest ono potrzebne i powinno zostać przywrócone.

- Za czasów PRL-u, przy ul. Strzeleckiej, na terenie należącym do LOK-u, istniało piękne miejsce, gdzie można było nauczyć się jazdy na rowerze, doszkolić się na wybetonowanych dróżkach pięknie oznaczonych, były ronda, przejazd kolejowy i liczne znaki drogowe, jak w realu. Dziś to miejsce w ogóle nie przypomina tamtego czasu. Ktoś lekką ręką przekreślił możliwość bezpiecznej nauki jazdy rowerem, a przecież to samo zdrowie. Było to miejscem w doskonałym stanie, dziś - żałosny obraz – napisał Czytelnik zauważając jednocześnie, że takie miejsce jest bardzo potrzebne, a przejeżdżając przez Śrem zauważył, że w okolicach Warty takowe się znajduje. - W Środzie nie ma niczego podobnego. Gdzie dzieci mają się uczyć jazdy na rowerze i przepisów ruchu drogowego? Może lepiej, jak zostaną w domach, przed komputerami? - pyta Czytelnik i apeluje do włodarzy o pochylenie się nad pomysłem odtworzenia takiego placu. Uważa, że nie powinno się likwidować podobnych miejsc, nie dając młodzieży nic w zamian.

W nowej części Parku Łazienki powstał skatepark, ale nie jest to miejsce, gdzie dziecko może nauczyć się jazdy rowerem. To raczej tor do jazdy ekstremalnej, a korzysta z niego głównie młodzież. Z kolei na terenie LOK-u znajduje się plac przystosowany do paintballa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%