Zamknij
REKLAMA

Ktoś przed świętami wygrał w Sulęcinku miliony

Joanna Duda Joanna Duda 16.57, 15.01.2023 . Aktualizacja: 17.11, 15.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Wartościowy prezent sprawiła sobie osoba, która odwiedziła punkt Lotto przy ulicy Klonowej 65 w Sulęcinku i zagrała w Eurojackpot. W losowaniu 23 grudnia padły liczby, z których aż 6 było poprawnie wytypowanych na kuponie zakupionym w Sulęcinku. Wygrana II stopnia to ponad 4 miliony złotych.

Eurojackpot to europejska gra liczbowa, w którą można grać na terenie 18 państw. W ubiegłym roku podwyższona została pula na wygraną I stopnia i może ona teraz wynieść nawet 120 milionów euro. Jeszcze nikt nie wygrał takiej kwoty. Do 25 marca 2022 roku można było wygrać maksymalnie 90 milionów euro. Takie wygrane trafiły do sześciu graczy (jedna wygrana w Czechach, dwie w Finlandii i trzy w Niemczech). W Polsce w Eurojackpot można grać od września 2017 roku. 12 sierpnia 2022 roku padła najwyższa wygrana w historii tej gry w naszym kraju. Wygrana I stopnia w kwocie 45,6 miliona euro, czyli ponad 213,5 miliona złotych, trafiła do gracza, który zawarł zakład w jednej z kolektur w powiecie krotoszyńskim. Rok wcześniej, 13 sierpnia, 206,5 miliona złotych wygrano w powiecie bieruńsko-lędzińskim, a 10 maja 2019 roku 193,3 miliona „padło” w powiecie piotrkowskim. To najwyższe wygrane w historii, ale wygranych I stopnia było w Polsce już blisko 500. W powiecie średzkim do tej pory nikt poprawnie nie wytypował siedmiu liczb. Rekordową wygraną, w kwocie 1,2 miliona złotych, odebrał gracz, który zakupił kupon we wrześniu 2017 roku w kolekturze przy ul. Wiosny Ludów 10. Przed świętami Bożego Narodzenia odnotowano najwyższą wygraną w Eurojackpot w powiecie średzkim.

W piątek 23 grudnia w losowaniu Eurojackpot padły liczby 9, 34, 35, 42, 44 oraz 6 i 11. Gdyby ktoś trafnie wytypował komplet liczb, mógłby wygrać nawet 50 milionów złotych. Tak się jednak nie stało, lecz dwie osoby miały na swoich kuponach trafnie wytypowanych 5 liczb z zestawu od 1 do 50 i jedną z zestawu od 1 do 12. Tym samym dwie osoby odbiorą wygrane II stopnia. Zwycięskie kupony zakupiono w Finlandii i… Sulęcinku, a wygrane wyniosły 863,8 tysiąca euro każda, czyli po 4 332 608,70 złotych. Wiadomo, że szczęśliwy posiadacz kuponu zakupionego w Sulęcinku zagrał metodą chybił-trafił. Do rozbicia kumulacji zabrakło jednej poprawnie wytypowanej liczby, ale i tak udało się wygrać sporą sumę – drugą co do wysokości wygraną w powiecie. Ponad 7,2 miliona złotych wygrała osoba, która w lutym 2020 roku wytypowała trafnie komplet liczb w grze Lotto. Szczęśliwy zakład został zawarty w kolekturze przy ulicy Poznańskiej w Nowym Mieście.

W Sulęcinku zawrzało. Mieszkańcy zastanawiają się, kto jest szczęśliwym posiadaczem kuponu Eurojackpot.

- Typuję kilka osób. Czas pokaże, czy trafnie – usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców.

- Lepiej, żeby nigdy się nie wydało, kim jest ta osoba, bo wtedy inni nie dali by jej spokojnie żyć – stwierdza napotkana mieszkanka.

Radość trwa w sklepie spożywczym przy ulicy Klonowej, gdzie znajduje się szczęśliwy punkt Lotto.

- To pierwsza tak duża wygrana u nas. Cieszę się, że to właśnie tutaj został zawarty szczęśliwy zakład. To spowodowało, że więcej osób zaczęło wierzyć, że wygrać może każdy. Mieszkańcy chętniej teraz grają. Niektórzy obstawiają nie tylko liczby, ale także nazwisko szczęśliwca z przedświątecznego losowania. Jest ciekawość, ale nie ma zawiści. Mnie aż tak nie interesuje kto wygrał, ale że wygrał właśnie tutaj. Jestem ciekawa, czy to był ktoś, kto gra regularnie, czy raczej przypadkowy klient. Nawet nie domyślam się, kim może być ten szczęśliwiec. Przed świętami w sklepie był duży ruch. Nie było chwili, żeby nie było klientów, a wielu kupowało zakłady. Ponadto są osoby, które zawierają zakłady na kilka losowań, więc nie jest powiedziane, że ten właśnie kupon został nabyty 23 grudnia czy dzień wcześniej. To mogło być nawet dwa tygodnie przed świętami – poinformowała nas pani Agnieszka ze sklepu ABC i dodała, że w dziesięcioletniej historii punktu już raz była wysoka wygrana.

Ktoś trafił w zdrapce 150 000 złotych.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%