Zamknij
REKLAMA

Dotarły pierwsze transporty tańszego węgla!

Mariusz Duda Mariusz Duda 10.19, 02.12.2022 . Aktualizacja: 10.19, 02.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Pierwsze transporty węgla docierają już do naszego powiatu. Mowa tu o węglu z możliwością zakupu po preferencyjnych cenach od gmin. Wczoraj trzy transporty dojechały do Zakładu Handlowo-Usługowo-Transportowego JUR-POL przy ul. Polwickiej 7 w Zaniemyślu, który jest dystrybutorem węgla na terenie gminy Zaniemyśl.

- To były trzy wanny orzecha kolumbijskiego po 25 ton każda – oznajmiła nam wójt Justyna Dąbrowska.

Od czwartku 1 grudnia wystawiane są już faktury, po których opłaceniu można pobrać węgiel. Aby odebrać węgiel należy odebrać fakturę i na jej podstawie dokonać płatności za węgiel (numer konta wskazany na fakturze), możliwa jest płatność kartą na miejscu w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Zaniemyśl (poniedziałek 8-16, wtorek – piątek 7-15) – wyjaśnia Urząd Gminy. Następnie trzeba umówić się na odbiór węgla w siedzibie firmy JUR-POL, która zapewnia także transport czy usługę workowania (usługi płatne dodatkowo, koszt ponosi kupujący). Sam węgiel sprzedawany jest w cenie 2 000 zł za tonę.

- Jeszcze dziś dojadą kolejne transporty. Spodziewamy się dwóch wanien groszku kolumbijskiego – twierdz wójt Justyna Dąbrowska i przypomina, że w tym roku po preferencyjnej cenie można zakupić maksymalnie 1,5 tony węgla i kolejne półtorej tony w przyszłym roku. Nie ma natomiast minimalnego limitu. - Można kupić np. 200 czy 300 kg – zapewnia wójt.

- Sprawdziliśmy. Pali się! - odpowiedziała Justyna Dąbrowska na pytanie o jakość opału. Certyfikat dostępny jest w Urzędzie Gminy.

Dystrybutorem węgla jest PGE Paliwa, który zapewnia, że węgiel jest dobrej jakości. Wartość opałowa wynosi 24-26 MJ/kg, zawartość popiołu w stanie roboczym to 4-8%, a wilgotność wynosi 3-6%.

Osoby uprawnione do zakupu węgla po preferencyjnej cenie mogą to zrobić także w gminie Nowe Miasto nad Wartą. Tamtejszy urząd poinformował, że dziś węgiel dotarł do składów w Chociczy i Utracie. Szczegóły na stronie Urzędu Gminy w Nowym Mieście TUTAJ

O terminie transportu nie wiedzą natomiast nic dystrybutorzy z terenu gminy Środa. W tej chwili na terenie Środy nie można dokonać zakupu węgla po preferencyjnej cenie.

Zdjęcia wykonaliśmy na terenie firmy JUR-POL w Zaniemyślu

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%