Zamknij
REKLAMA

Zamknięte na znak żałoby i protestu. Także w Środzie

Mariusz Duda Mariusz Duda 13.01, 24.11.2022 . Aktualizacja: 09.35, 25.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W piątek 18 listopada w miejscowości Łuków (województwo lubelskie) napastnik zaatakował pracowników kancelarii komorniczej. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wszedł do dwóch kancelarii, gdzie pluł na pracowników, krzyczał i zachowywał się agresywnie. W trzecim biurze, które odwiedził tego dnia, udało mu się wejść do gabinetu komornika, gdzie zaatakował panią komornik i jedną z pracownic kancelarii. Pozostali pracownicy wyszli na ulicę i wezwali pomoc. W pobliżu znajdował się patrol policji, który poszukiwał mężczyzny w związku z naruszeniem porządku publicznego w innych kancelariach komorniczych.

Funkcjonariusze weszli do środka i obezwładnili napastnika, oddając w jego kierunku strzał z broni służbowej. Okazało się, że mężczyzna za pomocą noża zadał kobiecie wiele ran, a lekarzom nie udało się uratować życia pani komornik.

- Zamordowana kobieta, jak i kancelaria, w której pracowała, nie prowadziła żadnych czynności komorniczych wobec sprawcy - przekazał portalowi interia.pl asp. szt. Marcin Józwik z KPP w Łukowie.

42-letni napastnik został zatrzymany. Grozi mu dożywocie.

Kancelarie komornicze w cały kraju protestują przeciwko przejawom agresji wobec komorników sądowych i ich pracowników. Od poniedziałku kontakt z komornikami jest utrudniony. W poniedziałek kancelarie nie prowadziły czynności, nie przyjmowały interesantów, a nawet nie odbierały połączeń telefonicznych. Podobnie jest w dziś (czwartek 24 listopada, dzień pogrzebu komornik). Nieczynne są także średzkie kancelarie komornicze. Wiele kancelarii także jutro nie będzie otwartych dla interesantów. - Nie będziemy przyjmować stron postępowań – czytamy w komunikacie wywieszonym na drzwiach jednej ze średzkich kancelarii.

Rafał Łyszczek, Prezes Krajowej Rady Komorniczej, zwraca się z prośbą o pomoc rodzinie zamordowanej komornik. - Ewa była przede wszystkim Żoną, Córką i Matką. Matką Olka, który od urodzenia jest głęboko niepełnosprawny i do końca życia potrzebował będzie stałej opieki, pomocy i wsparcia. Wsparcia, którego Ewa nie będzie już w stanie Mu udzielić… My natomiast możemy i chcemy pomóc - czytamy na stronie KRK.

Aby pomóc Olkowi pieniądze można wpłacać na specjalnie utworzone konta:

Rachunek bieżący w PLN:

90 1050 1764 1000 0090 8186 5256

Rachunek bieżący w EUR:

85 1050 1764 1000 0090 8186 5249

Drzwi jednej ze średzkich kancelarii komorniczych

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%