Zamknij
REKLAMA

Jak wypadł egzamin ósmoklasisty? Dwie szkoły z bardzo wysokimi wynikami!

09.17, 20.07.2022 MT
Skomentuj Fot. ZSA
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu przyjrzeliśmy się wynikom, jakie otrzymali w tym roku średzcy maturzyści. W tym tygodniu chcemy skupić się na wynikach, jakie w egzaminie ósmoklasisty uzyskali absolwenci średzkich szkół podstawowych. Na terenie miasta działają cztery szkoły podstawowe, dwie z nich są szkołami niepublicznymi. Uzyskały one wyniki znacznie wyższe od średnich wojewódzkich i krajowych.

[ZT]8367[/ZT]

Egzamin ósmoklasisty w pewnych aspektach różni się od matury. Przede wszystkim uczniowie piszą egzaminy tylko z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. W przeciwieństwie do matury muszą oni podejść do egzaminu. Jest to warunek niezbędny do ukończenia szkoły podstawowej. Liczy się tutaj jednak samo podejście do egzaminu, nie ma bowiem minimalnej liczby punktów, jakie trzeba uzyskać, by egzamin zaliczyć.

Jakie wyniki osiągnęli uczniowie średzkich szkół i ile osób podeszło do egzaminu? W czterech szkołach w Środzie egzamin zdawało łącznie 431 uczniów. Zdecydowanie najwięcej zdających było w Szkole Podstawowej nr 3, gdzie do egzaminu podeszło 205 uczniów. Nieco mniej uczniów pisało egzamin w Szkole Podstawowej nr 2, tam podeszło do niego 160 uczniów. Znacznie mniejsza ilość uczniów zmagała się z arkusze w Zespole Szkół Akademickich, gdzie egzamin napisało 58 uczniów. W Szkole Podstawowej ZOO egzamin pisało jedynie 8 uczniów.

Z egzaminem z języka polskiego najlepiej poradzili sobie uczniowie Zespołu Szkół Akademickich, którzy uzyskali średni wynik na poziomie 66%. Nieco niższy wynik uzyskali uczniowie Szkoły ZOO, którzy zdobyli średnio 63% punktów.

Szkoły publiczne znalazły się poniżej średniej krajowej, która wyniosła 60%. Szkoła podstawowa nr 3 wyprzedziła natomiast średnią wojewódzką, która wyniosła 57%. Uczniowie „Trójki” zyskali średnio 58%. Najgorzej wypadła Szkoła Podstawowa nr 2, której uczniowie otrzymali średnio 53% możliwych do zdobycia punktów.

W przypadku arkusza z matematyki pozycja lidera w mieście należy do Szkoły ZOO, której uczniowie mogą pochwalić się średnim wynikiem na poziomie 80%, nieco mniej, bo 72% uzyskali uczniowie ZSA. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 znaleźli się pomiędzy średnią wojewódzką (55%) a krajową (57%) uzyskując z egzaminu średni wynik na poziomie 56%. Słabiej poradzili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, których średni wynik z egzaminu z matematyki wyniósł 45%.

Najwyższe wyniki uczniowie uzyskali z egzaminu z języka angielskiego. Również w tym przypadku najlepiej poradzili sobie uczniowie Szkoły ZOO, którzy zdobyli średnio 88%. Zaraz za nimi znaleźli się ósmoklasiści z Zespołu Szkół Akademickich, którzy uzyskali średnio 82% punktów. Poniżej lub na równi ze średnia krajową i wojewódzką znalazły się szkoły publiczne. „Trójka” otrzymała 64%, zaś „Dwójka” – 60%. W przypadku egzaminu z języka angielskiego średnia wojewódzka wyniosła 64%, zaś krajowa – 67%.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%