Zamknij
REKLAMA

Wiele tajemnic zostanie ujawnionych! Na tę okazję trzeba było długo czekać

08:54, 14.05.2022 | .
Skomentuj Ubiegłoroczne prace archeologiczne na cmentarzysku w Gieczu
REKLAMA

Noc Muzeów jest wydarzeniem ogólnoeuropejskim. Pierwsza odbyła się w Berlinie w 1997 r., a sukces tego wydarzenia był tak duży, że kolejne europejskie miasta, w tym Warszawa od 2004 r., również zdecydowały się na organizację podobnych przedsięwzięć. W Polsce Noc Muzeów przybrała jednak szerszą formułę niż w innych krajach. Swoje programy pokazują nie tylko muzea, ale także inne placówki i instytucje, które związane są z kulturą, życiem publicznym czy nauką.

Dziś w całej Polsce będzie okazja do odwiedzenia tych placówek bezpłatnie. W tyle nie pozostaje powiat średzki. W Galerii Miejskiej na Starym Rynku, gdzie trwa wystawa dzieł Danuty Czyżyk, zwiedzanie możliwe będzie od godziny 18:00 do 21:00.

Noc Muzeów dziś także w Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach”. O godzinie 19:00 będzie okazja do zapoznania się ze zbiorami muzealnymi i wnętrzami dworu, a spacer odbędzie się z przewodnikiem. Ponowne zwiedzanie z przewodnikiem także o godzinie 23:00. O godzinie 21:00 rozpocznie się koncert poetycko-muzyczny. Dwór na gości czeka w godzinach od 18:00 do 24:00. W pierwszych godzinach od otwarcia organizatorzy przewidzieli także ognisko w parku. Problem z dojazdem do Koszut? Nie dziś! Zostanie podstawiony specjalny autobus, który o godzinie 19:00 rusza z dworca autobusowego przy ul. Paderewskiego. Powrót o godzinie 22:30.

Dziś bezpłatnie można zwiedzać także gród w Gieczu. Rezerwat Archeologiczny zaprasza już od godziny 18:00. Do godziny 20:00 potrwa gra terenowa. W tym czasie będzie także okazja do spacerowania z archeologiem po piastowskim Gieczu. O godzinie 21:00 rozpocznie się widowisko plenerowe „Piastowie-od legendy do historii” w wykonaniu uczniów tamtejszej szkoły podstawowej. O godzinie 20:00 opowieści o gieckich cmentarzyskach będzie można wysłuchać w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela. Co odkryto podczas ubiegłorocznych prac archeologicznych? Dziś możesz się dowiedzieć! Noc Muzeów w Gieczu zakończy się o godzinie 23:00. Przez ten czas będzie można zapoznać się z ekspozycją, usiąść przy ognisku i upiec kiełbaski (kosze piknikowe we własnym zakresie).

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%