Zamknij
REKLAMA

Już po mikołajkowym szaleństwie

16:33, 08.12.2021 | M.T
Skomentuj Kulminacyjnym momentem obchodów Mikołajek było zapalenia lampek na choince Fot. MT
REKLAMA

Mikołajowy weekend w Środzie dobiegł końca. Sympatycznych mężczyzn w czerwonych strojach można było spotkać w mieście przez aż 3 dni. Przez te kilka dni miasto pokryte było cienką warstwą śniegu, która dodatkowo nadała mu iście świątecznego klimatu.

Spotkania z Mikołajem zaczęły się w Zaniemyślu, gdzie już sobotę około 13:00 można było spotkać motocyklistów z grupy Czerwone Lwy, którzy brali udział w V Konwoju św. Mikołaja. Dwie godziny później zjawili się oni na średzkim rynku. Mikołaje na motocyklach rozdawali dzieciom słodkości, drobne prezenty i chętnie pozowali do zdjęć.

W niedzielę około południa miała odbyć się kolejna edycja podobnej akcji średzkich Etyliniarzy, jednak ze względu na prawdziwie zimową pogodę oraz zaśnieżone i śliskie drogi przejazd został odwołany. Motomikołaje 2021 maja odbyć się w takich samych godzinach tydzień później, czyli 12 grudnia między 11:30 a 12:30.

Kilka godzin później, po zmroku odbyło się otwarcie Wioski świętego Mikołaja przy Ośrodku Kultury. Do początku stycznia będzie można zrobić sobie w niej zdjęcie w świątecznym klimacie. Miasteczko zostało wykonane własnoręcznie przez pracowników OK, a dyrektor Ewa Kusik jest bardzo zadowolona z efektu, jaki udało się osiągnąć.

- Takiego czegoś jeszcze u nas nie było. Udało nam się zorganizować Mikołajki takie, jak na zachodzie, gdzie panuje rodzinna atmosfera a ludzie spotykają się i cieszą tym dniem – mówiła w rozmowie z naszą redakcją.

Kulminacją odchodów Mikołajek w mieście były Mikołajki pod choinką na Starym Rynku. Chwilę przed ich rozpoczęciem dzieci razem z elfami śpiewały i tańczyły w oczekiwaniu na rozpoczęcie świątecznego widowiska pt. „Mikołaj już jedzie”. Po przedstawieniu wokół rynku przeszła parada świętego Mikołaja, w której poza samym Mikołajem, zobaczyć można było anioły, elfy oraz motocyklistów z grupy Etyliniarze w mikołajowych strojach.

Po dotarciu Mikołaja na scenę nadszedł czas na kulminacyjny moment całego wydarzenia. Burmistrz wraz z dziećmi dokonał uruchomienia świątecznych iluminacji na rynku, czyli lampek na choince oraz nowej szopki, zakupionej przez powiat. Po tym przyszedł czas na kolejne tańce i śpiewy, którymi zakończyła się oficjalna część miejskich Mikołajek. Jeszcze przez długi czas na rynku było sporo ludzi, którzy skorzystali z okazji i robili sobie zdjęcia przy choince oraz szopce.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%