Zamknij
REKLAMA

Będzie zakaz WiFi w szkołach i domach dziecka? Do Sejmu wpłynął wniosek

13:25, 27.10.2021 | Źródło: RadioZET
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Nie będzie można używać bezprzewodowej sieci (WiFi) w szkole, a także w szpitalach? Do Sejmu wpłynęła petycja w tej sprawie. 

O wpłynięciu petycji poinformowało Radio Zet. Rozgłośnia nie informuje o tym, kto jest autorem tego pomysłu, ponieważ  wnioskodawca nie wyraził zgody na upublicznienie danych. 

Petycja dotyczy zakazu używania WiFi w szkołach, domach dziecka, szpitalach i przedszkolach i została skierowana do sejmowej Komisji do Spraw Petycji. 

Dlaczego wnioskodawcy chcą wprowadzenia takich obostrzeń?

Ich zdaniem routery WiFi "wytwarzają sztuczne promieniowanie mikrofalowe, które ma bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi, a w szczególności dzieci, osób chorych i starszych".

Jak informuje Radio Zet wnioskodawcy w uzasadnieniu do projektu wymieniają schorzenia, które mają powodować „mikrofale pochodzące np. z WiFi”. Wśród nich wymieniono nowotwór mózgu, nerwiak nerwu słuchowego, zaburzania koncentracji, nastrój depresyjny, "trudności w znajdowaniu słów" czy bóle zatok. 

Ponadto zakaz ten miałby obowiązywać pod karą grzywny. Za używanie sieci WiFi placówka miałaby płacić 100 zł za dzień. 

Zgodnie z obowiązującym prawem z petycję może złożyć każdy obywatel, a ta w ciągu trzech miesięcy powinna zostać rozpatrzona - negatywnie lub pozytywnie. 

(Źródło: RadioZET)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%