Zamknij
REKLAMA

Brak czasu na sprzątanie

13:30, 27.04.2022 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj Czy sprzątanie zlecają wyłącznie leniwi?

„Usługi sprzątanie” to często wpisywana fraza w wyszukiwarkach internetowych w ostatnim czasie. Popularność wynajmowania firm czy pojedynczych osób do zadbania o czystość w naszych domach, zdecydowanie wzrasta. Zlecamy sprzątanie już nie tylko „od wielkiego dzwonu” raz czy dwa razy w roku na święta. Znacznie częściej nawiązujemy stałą współpracę, polegającą na regularnym sprzątaniu naszego domu czy mieszkania.

Kto posprząta najlepiej?

Usługi sprzątanie często są realizowane przez pojedyncze osoby, najczęściej kobiety. Takie panie szukają pracy jako pomoce domowe „na czarno” lub rejestrując jednoosobową działalność gospodarczą. Wynajmując kogoś z „szarej strefy” możemy zaoszczędzić pieniądze, ale powinniśmy pamiętać, że tego rodzaju działanie jest przestępstwem, w którym w takiej sytuacji zaczynamy uczestniczyć.

Znacznie rozważniej jest zlecić usługi sprzątanie komuś, kto legalnie pracuje i płaci podatki. W takiej sytuacji mamy również prawo do złożenia oficjalnej reklamacji, zapłacenia normalnego rachunku.

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług bardziej złożonej struktury, zatrudniającej większą liczbę pracowników. Tego rodzaju przedsiębiorstwa świadczą usługi sprzątanie, na znacznie większą skalę. Możemy im zlecić nie tylko drobne porządki, ale profesjonalne pranie dywanów, wykładzin czy mycie wielkopowierzchniowych okien. Zaletą dużej firmy sprzątającej jest jej szybkość działania – najczęściej w jedno miejsce wysyła się kilku pracowników, którzy wykonują swoją pracę w dwie lub trzy godziny, a my możemy cieszyć się czystym i pachnącym domem.

Czy sprzątanie zlecają wyłącznie leniwi?

Współcześnie większość z nas spędza w pracy i na dojazdach znacznie więcej czasu niż urzędowe osiem godzin, stanowiące odzwierciedlenie pełnego etatu. Mieszkając daleko od miejsca pracy, „tracimy” nieraz więcej niż dwie godziny dziennie stojąc w korkach i próbując przemieścić się z punktu A do punktu B. Jesteśmy chronicznie zmęczeni, sfrustrowani i zestresowani. Presja porządkowania naszego domu – na co dzień czy od święta jest dla większości osób zbyt przytłaczająca. Na szczęście coraz częściej decydujemy się na skorzystanie z usługi sprzątanie, odejmując sobie niepotrzebnego stresu.

Błędne przekonania

Niestety w naszym społeczeństwie pokutuje przekonanie, że idealne matki, żony i kobiety pracujące powinny znaleźć również czas, ochotę i możliwości na zadbanie o czysty dom i ciepły obiad na stole. Osoby, które próbują skorzystać w tym zakresie z pomocy firm sprzątających czy gotujących są uważane za leniwe i niezaradne. To przekonanie na szczęście się zmienia z roku na rok, umożliwiając prowadzenie życia wolnego od frustracji i poczucia presji bycia idealnym w każdej dziedzinie. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług cateringu, sprzątania czy niani. Jako społeczeństwo powinniśmy skupić się mniej na ocenianiu innych, a bardziej na szukaniu rozwiązań, które wszystkim przynoszą korzyści.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%