Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać mieszkanie w Środzie Wielkopolskiej?

14:21, 16.06.2021 | Art. sponsorowany
Skomentuj

Środa Wielkopolska jest zlokalizowana niespełna 30 kilometrów od Poznania, w kierunku Jarocina. Miasto leży w centralnej części województwa wielkopolskiego, w pobliżu autostrady A2 i innych dróg szybkiego ruchu. Z uwagi na dogodną lokalizację, wiele osób decyduje się kupić tu mieszkanie. Jak wybrać odpowiednią nieruchomość? Ile kosztują i gdzie powstają nowe mieszkania w Środzie Wielkopolskiej? Sprawdzamy.

Nowe mieszkania w Środzie Wielkopolskiej – Osiedle Morena

Środa Wielkopolska to doskonałe miejsce do zamieszkania i to z wielu powodów. Miasto jest świetnie zlokalizowane, ma swój klimat, a w dodatku posiada dość dobrze rozbudowaną infrastrukturę miejską. Ponieważ w okolicy prężnie rozwija się gospodarka, stosunkowo łatwo znaleźć tu pracę. Warto jednak wspomnieć, że z uwagi i na niewielką odległość wiele osób decyduje się zamieszkać w Środzie Wielkopolskiej a pracować w Poznaniu.

Rynek nieruchomości rozwija się w umiarkowanym tempie. Głównie ze względu na fakt, że lokalni deweloperzy wolą inwestować bliżej Poznania. Jeśli chodzi o ofertę nieruchomości na sprzedaż, nowe mieszkania w Środzie Wielkopolskiej (sprawdź: https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-sroda-wielkopolska/) są dostępne w ramach budowy osiedla Morena. Inwestycja jest zlokalizowana u zbiegu ul. Lotniczej z Gnieźnieńską, czyli tuż przy drodze wojewódzkiej nr 432.

Na wspomnianym osiedlu, na sprzedaż zostały jeszcze mieszkania 2- i 3- pokojowe. M2 mają powierzchnię około 54 m2, natomiast M3 około 62 m2. Osoby, którym zależy na prywatności powinny pomyśleć o zakupie mieszkania 3-pokojowego, na które składają się dwa pokoje i salon z aneksem kuchennym. Tym sposobem każdy domownik będzie miał swój własny kąt.

Jak kształtują się ceny nieruchomości?

Środa Wielkopolska to idealne miejsce do zamieszkania dla osób, które cenią wygodę, a zarazem zależy im na bliskości terenów zielonych. W mieście znajduje się kilka parków, a do tego rodzinne ogródki działkowe. Z pewnością odnajdą się tu osoby, które lubią spacery i mają czworonoga. Środa Wielkopolska to świetna lokalizacja nie tylko dla osób młodych, które lubią aktywność, ale także dla starszych. W centrum miasta znajduje się szpital, a w pozostałych częściach miasta działają prywatne gabinety medyczne oraz niepubliczne i samodzielne zakłady opieki. Warto wspomnieć, że znajduje się tu kilkanaście aptek, co znacznie ułatwia funkcjonowanie osobom starszym i rodzinom z małymi dziećmi.

Średnia cena nieruchomości z rynku pierwotnego w Środzie Wielkopolskiej wynosi niewiele ponad 3 700 zł/m2. To nie tylko o wiele mniej niż w Poznaniu (średnia około 7 600 zł/m2), ale także mniej niż w Luboniu (średnia około 5 250 zł/m2) czy Zalasewie (średnia również około 5 250 zł/m2). Za mieszkanie o powierzchni 54 m2 trzeba zapłacić około 204 000 zł, za mieszkanie powierzchni 60 m2 nieco ponad 420 000 zł.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%