Zamknij
REKLAMA

Sofy chesterfield od Polskie-Chesterfieldy to sofy na lata.

10.27, 20.07.2022 materiał partnera
SOFA CHESTERFIELD VINTAGE CLASSIC SKÓRZANA 2 OSOBOWA (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Wybierając sofę do naszego salonu staramy się aby była wygodna, ładna i funkcjonalna, zależy też nam aby była trwała. Do takich mebli należą sofy chesterfield, które są wykonywane ręcznie i przy produkcji, których wykorzystywane są materiały wysokiej jakości.

Pochodzenie sof chesterfield nie jest do końca jasne. Jedyne co wiemy na pewno to to, że To meble angielskie, których historia sięga końca XVIII wieku. Wiemy też, że po 1800 roku używana określenia sofa chesterfield do każdej kanapy.

Najczęściej przyjmuje się, że meble te powstały dla hrabiego Chesterfield, Philipa Dormera Stanhope'a. Podobno ten bogaty arystokrata miał zamówić u rzemieślnika wygodny fotel, na którym można będzie siedzieć z wyprostowanymi plecami, ale w sposób naturalny. Pikowania miały natomiast sprawić aby fotel nie marszczył się w nieelegancki sposób, co było życzeniem hrabiego.

Sofy chestefield jak wyglądają?

Najbardziej klasyczna sofa chesterfield ma budowę kubełkową, niewysokie plecy i podłokietniki na tej samej wysokości. Jej zwarta bryła pokryta jest tapicerką, kiedyś skórzaną, obecnie skóra naturalna zastępowana jest tkaninami np: velvetami, pluszami, czy welurami wysokiej jakości.

Najbardziej charakterystyczne w sofach chesterfield jest pikowanie. Pikowanie jest głębokie i tworzy kształt rombu. W chesterfieldach skóra, czy tkanina pikowana jest w całości, dlatego marszczenia, które powstają w czasie tego procesu są układane. W tych miejscach nie ma szycia. Boki sofy chesterfield są grube i zaokrąglone, a fronty podłokietników często zdobią pinezki tapicerskie.

SOFA USZAK CHESTERFIELD LORD REGENT SKÓRA DUBAI 2 OSOBOWA (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Do klasycznych sof chesterfield będzie też należała sofa chesterfield uszak. Taka sofa ma wysokie plecy, które zakończone są charakterystycznymi wypustkami tzw. uszami. Taki kształt sofy mógł chronić przed przeciągami i jednocześnie zatrzymywać ciepło idące od kominka. Sofy chesterfield Uszak są pikowane podobnie jak sofy chesterfield kubełkowe, klubowe.

Sofa chesterfield z funkcją spania

Obecnie dostępnych jest bardzo dużo modeli sof chesterfield, jest to odpowiedź na indywidualne potrzeby klientów. Znani projektanci również tworzą swoje wzory w oparciu o tradycje i z zachowaniem cech charakterystycznych dla tego stylu.

SOFA CHESTERFIELD ROZKŁADANA MARCH (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

W odpowiedzi na potrzeby rynku zostały również wprowadzone do sof chesterfield funkcje spania. Zaczęło się od sof chesterfield z funkcją spania do spania okazjonalnego, a obecnie możemy mieć już sofę chesterfield z funkcją spania do spania codziennego.

SOFA ROZKŁADANA CHESTERFIELD NORMAL Z FUNKCJĄ SPANIA CODZIENNEGO (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Fotel chesterfield dopełnienie zestawu

FOTEL ROZKŁADANY CHESTERFIELD CELEBRITY Z FUNKCJĄ SPANIA CODZIENNEGO (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Fotele chesterfield mogą funkcjonować jako dopełnienie zestawu wypoczynkowego lub zupełnie osobno. Odnajdą się w salonie, sypialni czy gabinecie. Są piękne, eleganckie i charakterystyczne trudno ich nie zauważyć. Możemy je zobaczyć w gabinetach znanych osób, prezydentów państw, biznesmenów, polityków.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%