Zamknij
REKLAMA

Jak zaaranżować przestrzeń w stylu minimalistycznym?

09.41, 07.07.2022 Artykuł sponsorowany
Skomentuj Komu można polecić minimalistyczne aranżacje?

Cenisz harmonię i porządek w czterech kątach? Dowiedz się, jak zaaranżować przestrzeń na styl minimalistyczny, a komfort będzie na wyciągnięcie ręki. Poznaj kilka sprawdzonych wskazówek i zapomnij o wszelkich kompromisach.

Minimalizm – podstawowe założenia

Istotą stylu minimalistycznego jest przestronność i wszechobecny ład. Tak zaaranżowana przestrzeń sprzyja wypoczynkowi, a także kreatywnej pracy. Każdy projekt mieszkania w takiej konwencji obejmuje stonowane barwy i wysokiej jakości materiały. Dominujące kolory to biel i szarość. Ponadto eksperci z zakresu aranżacji wnętrz zalecają drewniane meble i podłogi.

Bardzo ważnym aspektem jest rezygnacja z nadmiaru mebli czy dodatków. Zapomnij więc o niepotrzebnych elementach, które przytłaczają przestrzeń. Nie ma więc miejsca na bibeloty, figurki czy inne ozdobne drobiazgi. Liczy się funkcjonalność, spokój oraz poczucie bezpieczeństwa. Takie warunki będą przyjazne dla wszystkich domowników. Nic więc dziwnego, że styl minimalistyczny cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników ładnie zaaranżowanych przestrzeni.

Kształty i materiały

Podstawowa zasada, jaka przyświeca tej konwencji wnętrzarskiej to less is more, czyli mniej znaczy więcej. Projekt mieszkania w minimalistycznym wydaniu powinien obejmować proste bryły, meble z gładkimi frontami, jednolite powierzchnie oraz konstrukcje bez zdobień. Ponadto proste formy doskonale wyglądają na tle ścian w kontrastującym odcieniu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby w salonie znalazł się szary narożnik na granatowym tle.

Obok mebli drewnianych w tak zaaranżowanych przestrzeniach doskonale sprawdzi się szkło, beton czy metal. W ten sposób wnętrze nabierze nieco surowego klimatu. Z drugiej strony minimalizm dopuszcza cieplejsze odcienie. Bardzo ważnym elementem będzie zachowanie harmonii. Tutaj nawet drobny chaos może zaburzyć koncepcję, dlatego warto dobrze przeanalizować każdy ruch. Jeżeli nie wiesz, jak samodzielnie urządzić cztery kąty, możesz sięgnąć po usługi firmy, która zajmuje się projektami wnętrz oraz ich wykończeniem. Dzięki temu zaoszczędzisz wiele czasu i zamieszkasz w pięknym i funkcjonalnym wnętrzu. To świetna propozycja dla wymagających.

Komu można polecić minimalistyczne aranżacje?

Przede wszystkim minimalizm to filozofia życia, która m.in. zakłada pozbycie się zbędnych rzeczy. Zdaniem minimalistów komfort życia i bezpieczeństwo jest dużo ważniejsze od dóbr materialnych. Nie ulega więc wątpliwości, że projekt mieszkania powinien być zgodny z własnymi wartościami.

Trudno nie zauważyć, że nie każdemu taka koncepcja przypadnie do gustu. Według wielu osób ograniczanie się do niezbędnych mebli jest nieracjonalne. Natomiast zwolennicy minimalizmu zgodnie twierdzą, że w ten sposób odnaleźli komfort życia i mogą cieszyć się spokojem we własnym i pięknie zaaranżowanym mieszkaniu. Czy to styl również dla Ciebie? Na pewno warto nad tym rozwiązaniem się zastanowić oraz przeanalizować wszystkie plusy i minusy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%