Zamknij

Z przytupem w Witkowie

19:00, 15.04.2024 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:33, 16.04.2024
Skomentuj  Kilkoro medalistów średzkiej MIKASY Kilkoro medalistów średzkiej MIKASY

Kolejny raz w tym sezonie średzka Mikasa plasuje się w czołówce klasyfikacji medalowej turnieju organizowanego przez Polską Unie Karate. Tym razem w Witkowie sklasyfikowano ją na drugim miejscu wśród 37 ekip!

Do Witkowa pojechało w sobotę aż 31 zawodników tego średzkiego klubu pod opieką trojga szkoleniowców. Ogółem zdobyli oni 23 medale: 8 złotych, 4 srebrne i 10 brązowych. Dziewięć z nich padło łupem drużyn kata, których Mikasa zgłosiła najwięcej ze wszystkich klubów, bo… dziewięć.

Zaczynając od najmłodszych - brąz w kata drużynowym dziewcząt U10 zdobyły: Anna Yaroma, Nikola Titova i Iga Wojkiewicz (najmłodsze w stawce!), a w U10 drużyn chłopięcych - Jan Fludra, Adam Tylski i Tymon Żywarski

Jeszcze lepiej było w drużynowej kategorii kata U12 chłopców, gdzie Mauro Chiariello, Mikołaj Szternel i Daniel Skvarcheuski zdobyli srebro, a złotem cieszyli się: Wojciech Grochowski, Denis Kisielewski i Aleksander Rydlewski

Wśród dziewczęcych teamów U14 zatriumfowały: Zuzanna Bluma, Marcelina Czaińska i Nadia Manzhos, a sukces ten można uznać za miłą niespodziankę zawodów.

W najstarszych kategoriach drużynowych U18 startowały po dwie drużyny Mikasy, na co pozwalają personalne zasoby klubu. Wśród dziewcząt obie drużyny zgarnęły po brązie. Jeden - Martyna Hamrol, Oliwia Mazur i Vanessa Węcławiak, a drugi - Jagoda Celińska, Zofia Kubiaczyk i Danuta Woźniak, które debiutowały w tym składzie na zawodach.

Z kolei wśród chłopców najlepsi okazali się: Dymitr Korzeniewski, Daniel Olszewski i Konstanty Wartecki wyprzedzając kolegów - Jarosława Lozovycha, Olgierda Prymasa i Marcela Świetlika

Kolejne krążki przyniosły konkurencje kata indywidualnego. Wśród najstarszych dziewcząt U18 triumfowała Oliwia Mazur, a trzecia była Vanessa Węcławiak

Wśród chłopców U18 Dymitr Korzeniewski zdobył srebro, a Konstanty Wartecki - brąz.

Nieco tylko młodszy Daniel Olszewski wywalczył brąz kata chłopców U16.

Dwa medale przyniosła konkurencja kata chłopców U12: złoto dla Aleksandra Rydlewskiego i brąz dla Denisa Kisielewskiego

W koedukacyjnych konkurencjach kata Pierwszy Krok także nie zabrakło medali. Iga Wojkiewicz triumfowała wśród siedmiolatków, Ania Yaroma zdobyła srebro sześciolatków, a brązy wywalczyli Danuta Woźniak (10 lat i starsi) oraz Bruno Jaśkowiak (dziewięciolatki). Ostatnie dwa medale, do tego złote padły łupem początkujących w konkurencjach kihon, gdzie Nikola Titova zwyciężyła wśród najmłodszych (6 lat i mniej), a Jan Fludra – wśród dziewięciolatków.