Zamknij
REKLAMA

Kolejni zwycięzcy programu Dobre Działania Diamant wybrani. Kto z powiatu średzkiego został wyróżniony i otrzymał nagrodę?

10.53, 10.08.2022 MM
Skomentuj Nagrodę z rąk przedstawicieli marki Diamant, Jacka Pietrowiaka - dyrektora cukrowni Pfeifer & Langen Polska w Środzie oraz Michała Korcza - kierownika cukrowni, odebrali przedstawiciele Współdzielni: Bartosz Godziewski oraz Dariusz Kowalewski
REKLAMA

To kolejna edycja programu Dobre Działania Diamant w ramach której nagrodzono 4 inicjatywy mające dbać o polską kulturę i tradycję lokalną. Jedna z nagród powędrowała do powiatu średzkiego.

Jedną z czterech nagrodzonych inicjatyw jest zorganizowanie atrakcji dla mieszkańców, którzy oddolnie – z własnych i zebranych funduszy – stworzyli miasteczko kontenerowe WSPÓŁDZIELNIA. Miejsce to wspiera lokalne wartości, jest wolne od alkoholu i przyjazne rodzicom – organizuje cykliczne koncerty, wystawy, kino plenerowe czy warsztaty. Dodatkowo miejsce to realizuje atrakcje i animacje dla dzieci, dając wytchnienie opiekunom.

- Cieszymy się, że są takie miejsca blisko naszej cukrowni, które angażują społeczników, a także organizują cykliczne spotkania kulturalne. Doceniamy też aktywność mieszkańców za prospołeczne postawy, które analizują potrzeby mieszkańców Środy. Chcemy być częścią takich projektów, bowiem wierzymy, że działania non-profit rozwijają, integrują ale też są świetnym przykładem do naśladowania – powiedział Jacek Pietrowiak, jeden z jury konkursu, dyrektor fabryki Pfeifer & Langen Polska w Środzie.

Nagroda w wysokości 3000 złotych powędrowała do Współdzielni (Środa Wielkopolska)

W tym roku Pfeifer & Langen z marką Diamant rozszerzyli formułę programu – w każdej edycji przyznawane są już nie 3. a 4 nagrody finansowe, które mogą wspomóc lokalne społeczności, ich pasje oraz rozwój. Jeśli znasz potrzeby mieszkańców Twojej miejscowości – zgłoś je do programu. Na kolejne zgłoszenia firma czeka do końca sierpnia – wystarczy wypełnić formularz na www.dobredzialania.pl.

Nagroda w wysokości 3000 złotych powędrowała do Współdzielni (Środa Wielkopolska)

Trzeba dodać, że od początku roku do programu zgłosiło się ponad 150 organizacji, stowarzyszeń czy grup zainteresowań, które miały rozwijać aktywności polskich, mniejszych i średnich miejscowości, miały wspierać polską młodzież, dbać o integrację Kół Gospodyń Wiejskich, miejskich kółek czy grup sportowych.

(MM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%