Zamknij
REKLAMA

Najpopularniejsze imiona w Środzie w 2021 roku!

Monika Banaszynska Monika Banaszynska 09.15, 04.03.2022 . Aktualizacja: 09.15, 04.03.2022
Skomentuj Fot.MK
REKLAMA

Nasza redakcja regularnie bywa na oddziale położniczym i fotografuje maluszki, które przyszły na świat. Bardzo często zdarza się, że na oddziale leżą dzieci, które tak samo mają na imię. Sprawdzamy zatem, jakie są najpopularniejsze imiona dla dzieci w Środzie.

Choć sprawą zainteresowani byliśmy już w styczniu, lokalny Urząd Stanu Cywilnego nie posiada programu, umożliwiającego prowadzenie takich statystyk. Jednakże Naczelnik WSO Marcin Nowak zindeksował zarejestrowane imiona i przekazał listę 12 najpopularniejszych imion dla dziewczynek, oraz 12 najpopularniejszych imion dla chłopców.

W Środzie Wielkopolskiej najpopularniejszym imieniem dla dziewczynek okazało się imię Maja. W ogólnopolskim zestawieniu imię to jest na miejscu czwartym. Drugim najczęściej wybieranym imieniem jest Zofia, które w krajowym rejestrze także jest na drugim miejscu, a w Poznaniu jest najpopularniejszym imieniem. Na trzeciej pozycji uplasowała się Hanna, a potem Zuzia. Zuzanna jest w statystykach krajowych na pierwszym miejscu. W Środzie pozostałe popularne imiona dla dziewczynek to: Emilia, Julia, Antonina, Gabriela, Helena, Maria, Lena i Amelia. Nasze zestawienie, które opublikowaliśmy w ostatnim dniu 2021 potwierdza tą regułę. Wśród setki sfotografowanych maluchów najczęściej pojawiały się: Maja (5), Zuzanna (4), Emilia (4), Hanna (2), Helena (2), Amelia (2), Zofia (2).

Z kolei zestawienie imion dla chłopców przypomina metryki sprzed 100 lat. W Środzie królują Stanisław, Antoni i Franciszek. W krajowym zestawieniu najczęściej nadawano takie imiona jak Antoni, Jan, Aleksander, Franciszek i Jakub. W Środzie Jan jest na piątym miejscu, a na czwartym jest Wiktor. Potem w zestawieniu są Aleksander, Jakub, Leon, Wojciech, Filip, Ignacy i Nikodem. My sfotografowaliśmy w 2021 roku 65 chłopców, a wśród nich najpopularniejszymi imionami były Antoni (5), Aleksander (4), Maksymilian (4), Stanisław (4), Franciszek (3).

Jakie imiona wy typowaliście, Drodzy Czytelnicy?

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%