Zamknij
REKLAMA

Słońce praży, czas poleżeć na plaży!

14:15, 19.06.2021 | M.B
Skomentuj Fot. MD
REKLAMA

Nadszedł niesamowicie gorący weekend. Średzianie w takie dni często wybierali wypoczynek nad jeziorem średzkim, ale to nie znaczy, że to jedyna opcja. Gdzie jeszcze można udać się na wypoczynek nad jeziorem?

Jezioro Raczyńskie - 13km

Poza Środą najbliżej nam do akwenu w Zaniemyślu. W weekend możemy się tam wybrać Baną, co jest dodatkową atrakcją. Droga do Zaniemyśla jest bardzo prosta i chyba wszyscy średzianie wiedzą, gdzie to jest :)

Jezioro Kórnickie - 15 km

Tu już trasa banalnie prosta! Wystarczy wyjechać na katowicką. W kwadrans dotrzemy nad jezioro, a przy okazji możemy też pozwiedzać okolicę. 

Jezioro Jarosławskie - 21 km

Stosunkowo nieodległe jezioro, z zapleczem gastronomicznym i noclegowym. Mimo iż jezioro się cofa, nie brakuje chętnych, aby korzystać z kąpieli i plaży. Najprostszą drogą jest ta prowadząca przez krajową 11, po czym na skrzyżowaniu w Klęce skręcamy w prawo i jedziemy w kierunku na Śrem. 

Jezioro Grzymisławskie - 30 km

Skoro już jesteśmy w okolicach Śremu, warto wymienić Jezioro Grzymisławskie. Podróż do niego zajmie nam około pół godziny. 

Dolsk - 36 km

Jezioro w Dolsku w powiecie gostyńskim również jest często i chętnie odwiedzanym kąpieliskiem. Droga do niego wiedzie przez Zaniemyśl i Śrem. 

Jezioro Skorzęcińskie - 55km 

Tego jeziora  nikomu nie trzeba przedstawiać, gdyż ze względu na w pełni rozwiniętą infrastrukturę gastronomiczną, noclegową i rozrywkową, jest to miejsce niezwykle popularne. Gdyby nie fakt, że to jezioro, to urlop spędza się tam jak nad morzem!

Jezioro Winiary - 60 km

Zdecydowanie najodleglejszy zbiornik w tym zestawieniu. Warto jednak wykorzystać tę okazję i zwiedzić to piękne, historyczne miasto, a dzieci będą mogły szukać gnieźnieńskich króliczków, ukrytych w zakamarkach miasta!

O ile w tych miejscach kąpieliska są strzeżone, a wody spokojne i można się swobodnie kąpać, należy uważać. W ubiegłym roku w całym kraju utonęło 460 osób. Odradzamy kąpiele w Warcie i innych rzekach, oraz zalecamy, aby nie spożywać alkoholu w czasie pobytu mad jeziorem, gdyż jego nadużywanie przez relaksujących się plażowiczów jest jedną z najczęstszych przyczyn utonięć. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%