Zamknij
REKLAMA

Kolejne potrącenie na przejściu

17:58, 24.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Niedawno informowaliśmy o wypadku drogowym, do którego doszło w Zaniemyślu. W poniedziałkowy wieczór, 15 listopada, na ul. Średzkiej, na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia kobiety. 20-letnia kierująca samochodem marki mazda 3 potrąciła przechodzącą przez jezdnię 82-letnią mieszkankę Zaniemyśla. Poszkodowana trzy godziny po zdarzeniu zmarła w śremskim szpitalu.

Niestety do potrąceń pieszych dochodzi dość często, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Powinni o tym pamiętać zarówno kierowcy, którzy ze względu na szybko zapadający zmrok mają ograniczoną widzialność, jak i piesi, którzy wchodząc na jezdnię muszą mieć świadomość, że kierowca może ich w porę nie zauważyć. We wtorkowy wieczór ponownie doszło do potrącenia pieszej. Zdarzenie znów miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych, w terenie zabudowanym.

23 listopada o godzinie 19:00 służby ratunkowe zostały poinformowane o potraceniu pieszej, przechodzącej przez przejście na ul. Czerwonego Krzyża w Środzie. Obecni na miejscu zdarzenia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Środzie ustalili, że na prostym odcinku drogi, na oznakowanym przejściu dla pieszych, kierująca samochodem marki mercedes 39-letnia mieszkanka Środy doprowadziła do zderzenia z pieszą przechodzącą przez jezdnię. - W wyniku zderzenia piesza została przetransportowana do szpitala w Środzie, celem wykonania dalszych badań. Kierująca pojazdem była trzeźwa. Kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy – poinformowała st. asp. Edyta Kwietniewska, Oficer Prasowy KPP w Środzie.

- Okres jesienno-zimowy to czas opadów i szybko zapadającego zmroku, które znacznie ograniczają widoczność uczestników ruchu drogowego. Dlatego niezbędna jest wzmożona czujność i dokładna obserwacja sytuacji panującej na drodze. Jesień to czas, kiedy widoczność na drodze jest bardzo ograniczona. Deszcz, mgła oraz szybko zapadający zmrok znacznie utrudniają jazdę. Pamiętajmy, że nie zawsze dopuszczalna prędkość jest bezpieczna. Apelujemy do kierowców, aby dostosowali prędkość jazdy do warunków panujących na drodze i natężenia ruchu, a w rejonie przejść dla pieszych ściągnąć nogę z gazu. Warto również przypomnieć o tym, że w tym roku zmieniły się przepisy ruchu drogowego i kierowca ma obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również pieszemu wchodzącemu na to przejście. Z kolei pieszemu, który przechodzi przez przejście dla pieszych bądź jezdnię zabrania się korzystania z telefonu komórkowego lub innego urządzenia elektronicznego, w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na drodze. Przed wejściem na przejście dla pieszych, pieszy powinien zachować szczególną ostrożność. Warto również podkreślić, że bezpieczeństwo pieszych znacznie zwiększa noszenie przez nich elementów odblaskowych. Dzięki nim jesteśmy widoczni dla kierowców już z odległości 130-150 m, dając mu więcej czasu na reakcje. Kamizelki odblaskowe, opaski naramienne, jaskrawe parasolki czy zawieszki- wybór elementów odblaskowych jest ogromny, a ich noszenie znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo potrącenia w warunkach pogorszonej widoczności – czytamy na stronie KWP w Opolu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%