Zamknij
REKLAMA

Policja w akcji. Złapany na gorącym uczynku!

14:10, 23.11.2021 | J.J
Policja zatrzymała kierowcę przewożącego niezabezpieczony ładunek Fot. JJ
REKLAMA

We wtorek 23 listopada przed godziną 13:00 policja zatrzymała na ul. Niedziałkowskiego w Środzie kierowcę ciężarówki przewożącego buraki do cukrowni. Towar był niezabezpieczony.

Co roku jest ten sam problem. Część kierowców dba o to, by towar był odpowiednio zabezpieczony, jednak większość jeździ jak chce, czego dowodem są porozrzucane buraki cukrowe na ulicach, chodnikach, a nawet parkingu Biedronki przy hotelu Almarco.

Czy kierowcy otrzymali zbyt mało mandatów, skoro każdego roku panuje na ulicach Środy samowolka?

Już kiedyś burak trafił rowerzystę, a ten był w stanie krytycznym. Czy chcemy powtórki albo gorszego zakończenia?

Przy rondzie Jana Pawła II i wjeździe do Środy od strony Zielnik nieraz można zobaczyć kierowców przewożących niezabezpieczony ładunek. We wtorek w końcu jednemu szczęście przeminęło i został zatrzymany przez policję – tuż przed wjazdem do cukrowni. Mężczyzna musiał zabezpieczyć towar.

Pytanie, ilu do tej pory kierowców przejechało policjantom przed nosem?

- Do tej pory za niezabezpieczenie ładunku taryfikator mandatowy przewiduje mandat karny od 20-500 zł. Podstawą prawną jest art. 61 ust 3 ustawy prawo o ruchu drogowym - „Ładunek umieszczony na pojeździe powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia lub wywoływaniem nadmiernego hałasu” – informuje portal etransport.pl.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%