Zamknij
REKLAMA

Powitanie wozu OSP Brodowo

Mariusz Duda Mariusz Duda 12.02, 20.01.2023 . Aktualizacja: 13.04, 20.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

W czwartkowy wieczór 19 stycznia strażacy z OSP Brodowo powitali nowy ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu scania P370 z zabudową specjalną firmy Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Samochód dotarł z Bielska-Białej, prosto od producenta zabudów, chwilę przed godziną 22:00 i zatrzymał się przed Dworkiem w Brodowie. Tam czekali już na niego strażacy w wozach. Kawalkada uroczyście, z włączoną sygnalizacją świetlno-dźwiękową, podjechała pod remizę, gdzie nowy wóz został powitany racami i fajerwerkami.

Po prezentacji najnowszego nabytku, który kosztował ponad 1,2 miliona złotych, zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek.

W kawalkadzie udział wzięło, poza witanym wozem, 10 pojazdów: żuk Tomasza Grabusa oraz samochody ratowniczo-gaśnicze z OSP Koszuty, OSP Zaniemyśl. OSP Dominowo, OSP Miąskowo i oczywiście OSP Brodowo. Ponadto dwa wozy były spoza powiatu średzkiego: OSP Pecna i OSP Pysząca.

Wśród witających wóz znaleźli się strażacy z OSP Brodowo, strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek (także ci, którzy przyjechali prywatnymi samochodami), sołtys sołectwa Brodowo Anna Oginska, mieszkańcy Brodowa i okolic oraz sympatycy jednostki. Na uroczystość przybył starosta Ernest Iwańczuk i burmistrz Piotr Mieloch, a wśród gości można było spotkać m.in. radnych powiatowych i miejskich.

Redakcja GPŚ dziękuje prezesowi OSP Brodowo dh Bartoszowi Sumowskiemu i druhom z OSP Brodowo za zaproszenie na uroczystość.

[FOTORELACJA_LISTA]664[/FOTORELACJA_LISTA]

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%