Zamknij
REKLAMA

Szybkie motocykle już w Środzie

12.42, 28.09.2022 opr. red Aktualizacja: 12.43, 28.09.2022
Skomentuj Fot. KPP Środa Wlkp.
REKLAMA

Średzka policja wzbogaciła się w nowe pojazdy, które powinny usprawnić działania funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Mowa tu o dwóch motocyklach zakupionych dla średzkiej komendy ze środków budżetu centralnego.

- Motocykle BMW R 1250 RT zostały przystosowane do policyjnych wymagań służbowych. Maszyna tego typu jest zasilana dwucylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych. Moment obrotowy wynosi 143 Nm co przy wadze blisko 280 kg pozwala skutecznie rozpędzić maszynę. Motocykl posiada hamulce ABS i kontrolę trakcji, co znacznie zwiększającą bezpieczeństwo. Ponadto jednoślady te posiadają duży wyświetlacz na kokpicie ułatwiający kierującemu kontrolę systemów. Dla funkcjonariuszy drogówki wersja tej maszyny jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje kufer, wewnątrz którego znajduje się system zintegrowany z centralą radiową komendy.

Warto zwrócić uwagę na zupełnie nowe barwy policyjne, które zostały także wzbogacone o wiele elementów odblaskowych. Policyjne motocykle posiadają też sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu koloru niebieskiego oraz czerwonego. W wyposażeniu znajduje się także podgrzewane siedzenie i manetki, a także inne elementy poprawiające komfort wielogodzinnej pracy funkcjonariuszy na motocyklu w różnych warunkach atmosferycznych.

Tydzień jazdy to na razie zbyt krótko, by ocenić wszystkie aspekty pełnienia służby na nowych maszynach - mówi mł asp. Szymon Like, który wraz z kolegą mł. asp. Mateuszem Juskowiakiem będą użytkują te maszyny w patrolu. Na pewno jednak można powiedzieć, że różnica w komforcie jazdy jest duża, bo są to pojazdy nowe i solidne. Chcę też podkreślić, że lifting w kolorystyce motocykli dał mocne efekty prewencyjne. Użytkownicy dróg widzą nas już z daleka, to poprawia również nasze bezpieczeństwo jako policjantów, którzy są najbardziej mobili na przykład w przypadku podjętych czynności pościgowych – informuje KPP w Środzie Wlkp.

Nowe motocykle zastąpiły, wykorzystywane do tej pory, motocykle marki honda 1000.

Zdjęcia: KPP w Środzie Wlkp.

(opr. red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BamberBamber

0 0

"...mówi mł asp. Szymon Like, który wraz z kolegą mł. asp. Mateuszem Juskowiakiem będą użytkują te maszyny w patrolu. " Polski to trudny język .... 15:43, 28.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%