Zamknij
REKLAMA

Groźny pożar w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Prądzyńskiego

22:24, 15.05.2022 | .
Skomentuj Fot. JJ
REKLAMA

W niedzielę 15 maja tuż po godzinie 21:00 przypadkowy świadek zauważył dym wydobywający się z terenu jednej z posesji przy ul. Prądzyńskiego w Środzie. Na miejscu błyskawicznie zjawiły się zastępy straży z JRG Środa, a chwilę później dojeżdżały kolejne z OSP Środa, OSP Koszuty i OSP Brodowo, a następnie z OSP Zaniemyśl i OSP Mączniki. Łącznie do akcji zadysponowano 9 zastępów straży pożarnej.

Po dojeździe strażaków okazało się, że ogień zdążył się już mocno rozprzestrzenić. Konieczne było rozwinięcie kilku linii gaśniczych i użycie wysięgnika. Z powodu silnego zadymienia strażacy musieli korzystać z aparatów ochrony dróg oddechowych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień pojawił się w drewnianej wiacie, w której składowane było drewno. Następnie pożar przeniósł się na budynek gospodarczy i sąsiadujący z nim budynek mieszkalny.

- Wszyscy zdążyli opuścić budynek o własnych siłach jeszcze przed przybyciem straży. Żadna osoba nie została poszkodowana. Wewnątrz pomieszczeń znaleźliśmy kota, który najprawdopodobniej uległ zaczadzeniu – poinformował nas Kierujący Działaniami Ratowniczymi.

Na miejscu zjawili się także funkcjonariusze z KPP w Środzie oraz pracownicy pogotowia energetycznego.

Budynki zostały sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej. Nadal trwa dogaszanie pogorzeliska. 

Więcej o tym zdarzeniu przeczytacie w najbliższym wydaniu Głosu Powiatu Średzkiego.

Nagrania od Czytelników

Szkody powstałe wskutek pożaru są ogromne. Budynek gospodarczy spłonął doszczętnie, a w budynku mieszkalnym ogień strawił niemal całe wyposażenie. Koleżance, która straciła dorobek życia, chcą pomóc "Etyliniarze - Motocykliści Ziemi Średzkiej". Pieniądze można wpłacać na konto: 09 1090 1418 0000 0001 1648 2684 z dopiskiem "Pomoc dla Violi". 

 

"Ciągle istnieją wśród Nas Anioły. Nie mają wprawdzie skrzydeł ale bezinteresownie wyciągają ręce i proponują swoją pomoc... "

Dla Nich Wszystkich, zwłaszcza dla Strażaków JRG, OSP w Środzie Wielkopolskiej, OSP w Koszutach, OSP w Brodowie, OSP w Zaniemyślu, OSP w Mącznikach, funkcjonariuszy KPP w Środzie Wielkopolskiej, pracowników pogotowia energetycznego, Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska, Rodziny, Sąsiadów, Przyjaciół, ludzi szlachetnego serca za zaangażowanie i ofiarność podczas akcji gaszenia pożaru przy ul. Prądzyńskiego składamy serdeczne podziękowania - J. E. V. K. Golba

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%