Zamknij
REKLAMA

Trwają ustalenia

Mariusz Duda Mariusz Duda 06.19, 12.07.2021 M.D Aktualizacja: 06.22, 12.07.2021
Skomentuj Fot. J.M.
REKLAMA

Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego w Murzynowie Leśnym miało dojść do groźnego incydentu. O sprawie poinformowali nas rodzice uczniów tamtejszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

W piątek 18 czerwca skontaktowała się z naszą redakcją, chcąca zachować anonimowość, mama ucznia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Murzynowie Leśnym. Z przerażeniem stwierdziła, że tego dnia we wspomnianej placówce miało dojść do niebezpiecznego incydentu. - Chłopiec z 6 klasy groził nożem młodszemu koledze – poinformowała, prosząc o nagłośnienie sprawy.

Zwróciliśmy się do Dyrekcji Szkoły z prośbą o wyjaśnienia. - Trwa szczegółowe ustalanie przebiegu wydarzeń z tego dnia, w tej chwili nie mogę zatem potwierdzić, że taka sytuacja miała miejsce. Informuję również, że żaden z uczniów naszej szkoły tego dnia nie odniósł obrażeń – twierdzi Magdalena Kaźmierczak, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Murzynowie Leśnym, zapewniając jednocześnie, że wcześniej podobne zdarzenia nie miały miejsca. - Kwestia naszych wychowanków jest dla nas oczywiście sprawą priorytetową – stwierdziła. Jednocześnie poinformowała nas, że uczniowie mają zapewnioną opiekę pedagoga szkolnego. Magdalena Kaźmierczak stwierdziła również, że w tej sprawie szkoła kontaktuje się z Policją, a dalsze działania uzależnione będą m.in. od ostatecznych wyników ustaleń. - Prowadzone są czynności sprawdzające, po których zakończeniu materiały zostaną przesłane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Środzie Wlkp. - poinformował nas asp. sztab. Michał Szymurski.

Samo posiadanie przy sobie noża nie jest przestępstwem. Dopiero stosowanie gróźb np. uszkodzenia ciała lub zniszczenia rzeczy, jest karalne. Czekamy zatem na ustalenia Policji. O wydarzeniach z 18 czerwca niechętnie mówią także mieszkańcy Murzynowa. Nieoficjalnie przyznają, że słyszeli o chłopcu, który groził nożem koledze, znają nawet jego nazwisko, ale o szczegółach nie chcą rozmawiać. - Zapytajcie tylko Dyrekcję, czy ten uczeń otrzymał świadectwo z czerwonym paskiem – usłyszeliśmy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%