Zamknij

Od września nie będzie technikum

08:25, 08.06.2021 | M.B
Skomentuj Fot. MD
REKLAMA

W ubiegłym roku we wrześniu podczas sesji rady gminy przedstawiono radnym projekt likwidacji technikum znajdującego się w Zespole Szkół w Nowym Mieście. Podczas czwartkowego spotkania zdecydowano o likwidacji.

W świetle oferty edukacyjnej w powiecie okazuje się, iż nowomiejskie technikum odnotowywało spadek zainteresowania. Bogatsze oferty kształcenia technicznego znajdują się chociażby w oddalonym o 20 km Jarocinie, dokąd uczęszcza wieku uczniów z gminy i w stolicy powiatu, Środzie. Uczniowie mają możliwości dojazdu do obu większych miast co daje im szerszy dostęp do zróżnicowanej oferty edukacyjnej.

Jak napisano w uzasadnieniu przesłanym przez Wicewójta Gminy Nowe Miasto nad Wartą pana Wiesława Schreibera, szkoła podlega likwidacji gdyż nie realizuje swojej działalności statutowej, ponieważ nie posiada uczniów ani nie przeprowadziła rekrutacji. W związku z tym nie ma obowiązku zapewnienia uczniom możliwości kształcenia się w szkole w tym kierunku.

Likwidacja technikum oznacza, że w nowomiejskiej szkole zostaje tylko szkoła podstawowa oraz branżowa. Mienie i dokumenty z technikum przejdą na rzecz gminy, poza dokumentami dotyczącymi wyników w nauce - te przejmie kuratorium. Po pozytywnym zaopiniowaniu przez radnych projektu likwidacji technikum, z dniem w 31 sierpnia zostanie ono oficjalnie zamknięte.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%