Zamknij
REKLAMA

Oszukani na ogromne kwoty! Interweniowała policja

12.00, 12.01.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Jedno z gospodarstw w Pałczynie w gminie Miłosław zostało w piątek (7 stycznia) zablokowane przez rolników. Miał się tam znajdować nawóz, za który zapłacili, a którego nie otrzymali. Policja nakazała rolnikom opuszczenie posesji. 

Na posesji w Pałczynie miały być zmagazynowane nawozy, zamówione przez rolników w lokalnej firmie, prowadzącej sprzedaż produktów rolniczych. Wpłacono zaliczki, niektóre w wysokości 20 000 złotych, 40 000 złotych a nawet - 300 000 złotych. Zakupione nawozy nigdy nie dotarły do rolników, którzy zapłacili za nie tak wysokie kwoty. 

Rolnicy dowiedzieli się, że składowane nawozy, za które zapłacili miały zostać wywiezione, udali się więc na teren tego gospodarstwa i wezwali policję. Właścicielka posesji potwierdziła, że rzeczona firma wynajmuje u niej stodołę na magazyn, jak się jednak okazało, faktury, które otrzymali rolnicy były wystawione na inną firmę, znajdującą się we Wrześni. Rolnicy zostali poproszeni o opuszczenie terenu. 

Jak udało się ustalić, firma handlująca produktami rolniczymi od 3 stycznia jest w restrukturyzacji sądowej i nie może zarządzać posiadanym majątkiem, czyli nie może ani wydać nawozów, ani oddać pieniędzy. 

Jeśli również zostałeś poszkodowany w tej sprawie, próbę interwencji podjął poseł Tadeusz Tomaszewski (Nowa Lewica). Michał Koszarek, koordynator AgroUnii na powiat wrzesiński, prosi wszystkich pokrzywdzonych o kontakt tel. 721 225 828. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%