Zamknij
REKLAMA

Pierwszy ciężki wóz bojowy w gminie

Mariusz Duda Mariusz Duda 19.21, 26.11.2022 . Aktualizacja: 19.09, 28.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

We wtorek 8 listopada, dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Środzie, mogliśmy być świadkami powitania nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego zakupionego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP. Pojazd marki MAN z zabudową pożarniczą wykonaną przez firmę Moto-Truck z Kielc kosztował ponad 1,17 miliona złotych. Nagranie z powitania wozu dostępne jest na naszym FB. Samochód już został wprowadzony do podziału bojowego z oznaczeniem operacyjnym 611[P]25.

Takie oznaczenie do tej pory miał inny ciężki samochód ratowniczo-pożarniczy, będący na wyposażeniu jednostki. Teraz samochód marki MAN, z zabudową pożarniczą wykonaną przez firmę Stolarczyk, trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Witowie. GCBA 5/32 TGM 18.280 to pierwszy ciężki samochód będący na wyposażeniu jednostek OSP z gminy Krzykosy.

Oficjalne powitanie i przekazanie wozu nastąpi w najbliższy poniedziałek. Udział w uroczystości zapowiedziało wiele ważnych osób. Z naszych informacji wynika, że w Witowie nie pojawi się jednak minister Zbigniew Hoffmann, który wcześniej zapowiadał swoją obecność.

Najnowszy nabytek OSP Witowo posiada oznaczenie operacyjne 617[P]56. Dzięki uprzejmości strażaków z Witowa jako pierwsi możemy opublikować zdjęcie wozu w nowej szacie graficznej.

Będący na dotychczasowym wyposażeniu OSP Witowo samochód marki Star zostanie wystawiony na sprzedaż.

Fotorelacja z przekazania wozu:

[FOTORELACJA_LISTA]655[/FOTORELACJA_LISTA]

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%