Zamknij
REKLAMA

Takiego wydarzenia jeszcze tutaj nie było! Trwają przygotowania

Mariusz Duda Mariusz Duda 13.20, 19.11.2022 . Aktualizacja: 13.36, 19.11.2022
Skomentuj Członkowie Stowarzyszenia "Nowa Inicjatywa" Pięczkowo podczas sobotnich prac
REKLAMA

W sobotę 3 grudnia w Pięczkowie odbędzie się VIII zapalenie choinki. Organizatorem, jak co roku, jest Stowarzyszenie „Nowa Inicjatywa” Pięczkowo. W tegorocznej imprezie, oprócz tradycyjnego zapalenia choinki i spotkania dzieci z Mikołajem, przewidziano jeszcze jedną atrakcję. O godzinie 18:00 rozpocznie się charytatywny koncert Felicjana Andrzejczaka, z kwestą dla Antosia i Wojtusia. Warto w tym miejscu przypomnieć, iż wybór miejscowości, kończącej tegoroczną trasę koncertową, nie jest przypadkowy. Artysta urodził się w Pięczkowie.

Od dłuższego czasu trwają przygotowania do tego wydarzenia. Dziś członkowie Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa” Pięczkowo wykonywali prace na terenie, gdzie zabłysną światełka choinkowe.

Dokładnie za dwa tygodnie w tym miejscu zgromadzeni będą mogli posłuchać utworów w wykonaniu Felicjana Andrzejczaka. Artysty nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jego wykonanie utworu „Jolka, Jolka pamiętasz” odtworzono w serwisie YouTube kilkadziesiąt milionów razy. Tylko ten utwór, zaśpiewany przez Andrzejczaka podczas koncertu Budki Suflera na Festiwalu Woodstock w Kostrzynie nad Odrą w 2014 roku, ma blisko 34 miliony odtworzeń.

Pewne jest, że w Pięczkowie wysłuchamy utworu, który spowodował, że o Felicjanie Andrzejczaku w 1979 roku usłyszała cała Polska.

- „Peronu łez” nie może tutaj zabraknąć – usłyszeliśmy od Marcina Łacha, prezesa Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa” Pięczkowo, który dodał, że „Jolka” w oryginalnym wykonaniu też będzie.

Nieoficjalnie możemy zdradzić, że 25 listopada ukaże się kolejny numer „Naszej Wsi Pięczkowo”, w którym znajdzie się wywiad z artystą.

Członkowie Stowarzyszenia "Nowa Inicjatywa" Pięczkowo pracowali dziś społecznie na skwerze

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%