Zamknij
REKLAMA

Komenda Powiatowa przeprowadziła sprawdzian. Strażacy ochotnicy w pełnej gotowości!

16.49, 05.07.2022 opr. Mt
Skomentuj Fot. OSP Pięczkowo
REKLAMA

Strażacy ochotnicy zawsze muszą być gotowi do wyjazdu. W ostatnim czasie część strażaków czekał sprawdzian gotowości bojowej. Komenda Powiatowa sprawdziła ostatnio jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pięczkowie i Krzykosach.

- 29 czerwca o godzinie 19:12 dźwięk syreny zwołał naszych druhów do remizy. Po 3 minutach wyjazd z remizy, lecz tylko przed jej garaż, ponieważ nie był to wyjazd alarmowy, tylko inspekcja gotowości bojowej naszej jednostki zorganizowana przez PSP w Środzie – informuje OSP Krzykosy.

Podczas takiej kontroli sprawdzany jest między innymi czas wyjazdu strażaków, ich gotowość operacyjna czy też sprawność sprzętu, jakim dysponuje jednostka.

- Na końcową ocenę z przeprowadzonej kontroli składały się oceny cząstkowe m.in. szybkość wyjazdu zastępu od momentu uruchomienia syreny alarmowej, wyposażenie i umundurowanie wymagane do działań ratowniczo - gaśniczych, obsługa sprzętu będącego na wyposażeniu jednostki, zasady BHP, poprawność wykonania założonego ćwiczenia taktycznego związanego z ratownictwem wodnym w zakresie podstawowym – wymienia OSP Pięczkowo.

Obie jednostki osiągnęły bardzo dobry wynik w teście. OSP Pięczkowo wyjechało z remizy w ciągu 3 minut i 6 sekund od uruchomienia syreny.

(opr. Mt)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%